Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Archangelos - ostrov Rhodos

Archangelos

Na východní straně řeckého ostrova, asi 3 km od pobřeží Středozemního moře směrem do vnitrozemí, najdete letovisko Archangelos (někdy psané také jako Arhangelos). Archangelos je druhé největší město ostrova Rhodos, ač se rozprostírá na rozloze necelého 1,5 kilometru čtverečního, a má toho ze své bohaté historie stále mnoho co nabídnout. Městečko je zasvěceno archandělovi Michaelovi, což odráží i jeho název. Vzdálenost letoviska od hlavního města Rhodos je cca 30 km a nejblíže směrem k moři leží letovisko Stegna.

Rhodos, Archangelos na mapě Google maps

Zajímavosti v Archangelos

Městu dominuje pravoslavný kostel svatého archanděla Michaela s krásnou zvonicí z poloviny 19. století, který jistě stojí za návštěvu. „Andělské městečko“ je celkově velmi osobité. Vydáte-li se z náměstí dál úzkými vedlejšími uličkami, dostanete se do světa tradičních řeckých domečků vyvedených v zářivých barvách, jejichž stěny jsou ozdobeny keramickými talíři z Lindosu. Tradice zde hrají stále důležitou roli, např. chléb se stále peče ve starých pecích vytápěných dřevem. Archangelos je také vyhledávané kvůli místním řemeslným výrobkům, především kvůli pravé keramice bez pozlacení a koženým botám. Plus jedna perlička, na svazích nedalekého Mt. Strongylos stále žije několik malých, černých, divokých koní, které místní lidé používali v dávných časech pro mlácení obilí.

Pro koho je Archangelos vhodné?

Letovisko nabízí svým návštěvníkům veškeré základní služby, jako obchůdky, taverny, půjčovny všeho možného... ale vzhledem k tomu, že se nachází ve vnitrozemí, nedoporučujeme ho pro pobyt těm, kdo touží být přímo u moře a užívat si lenošení na pláži. Na druhou stranu, letovisko Stegna s pláží je vzdáleno jen pár kilometrů. Po cestě k pláži můžete navíc navštívit jeskyně Koumellos, známé pro své úchvatné krápníky. Mnoho místních lidí věří, že jeskyně je posvátným místem a komunikuje s mořem. Oblast je tak vhodná spíše pro ty, kteří chtějí svoji dovolenou trávit aktivně, poznat historii ostrova a objevovat jeho zajímavosti.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Afandou, Archipolis, Eleousa, Haraki, Kolymbia, Malona, Massari, Platania, Stegna

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Koskinou (Reni Koskinou), Kolymbia, Kiotari, Kalithea, Ialyssos, Ixia, Lindos, Město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám