Pláže na ostrově Santorini

Pláž Caldera - ostrov Santorini

Akrotiri Caldera Beach, Balos Beach

Caldera

Caldera je malá pláž s hlubokými vodami, která leží v jižní části řeckého ostrova Santorini. Její vzdálenost je cca 10 km jižně od hlavního města Fira.

Santorini, Caldera na mapě Google maps

Pláž Caldera se nachází přímo pod starobylým archeologickým nalezištěm Akrotiri, proto ji najdeme i pod názvem Akrotiri Caldera Beach. Přístupová cesta je strmější, je tak na místě trocha opatrnosti. Místní pláži také občas říkají Balos Beach.

Pláž je pokrytá tmavým pískem, místy oblázky. Není nijak zvlášť organizovaná a lehátky ani slunečníky od ní nečekejte. Za to ale svým návštěvníkům nabízí nádherný výhled na kalderu a ostatní ostrůvky, které tvoří Santorini. Občerstvit se můžete v místní taverně podávající chutná řecká jídla i jednoduché svačiny.

Mořské dno v této oblasti rychle klesá do hlubin a místní vody jsou bohaté na podmořský život. Není proto divu, že tu funguje potápěčská škola, která se vám může postarat o nevšední zážitek z vaší dovolené na Santorini.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Akrotiri, Pláž Red Beach

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám