Pláže na ostrově Santorini

Pláž Akrotiri - ostrov Santorini

Akrotiri

Dlouhá oblázková pláž Akrotiri leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 11 km jižně od hlavního města Fira.

Santorini, Akrotiri na mapě Google maps

Pláž se nachází v blízkosti starobylého města Akrotiri, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť nejen na ostrově, ale v celém Řecku. Leží v turisticky oblíbené oblasti sousedních pláží Kambia, Red Beach nebo White Beach, ač je sama spíše klidná a tichá.

Pláž Akrotiri je dlouhá, ale poměrně úzká pláž tvořená oblázky, místy až kameny a skálami. Vstup do moře klesá v těchto místech rychle a voda je tu hluboká. Nedoporučujeme ji tak rodinám s malými dětmi nebo starším turistům. To je pravděpodobně i hlavní důvod toho, proč pláž nebývá ani v letní sezoně přelidněná.

Návštěvníci pláže se mohou osvěžit chlazeným nápojem nebo občerstvit v místní taverně. Na pláži mohou také vidět ostrovní zajímavost, tzv. jeskynní domy, které rybáři využívají v zimě pro uskladnění svých lodí.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Almyra, Pláž Caldera, Pláž Kambia, Pláž Kaminia, Pláž Red Beach, Pláž White Beach

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám