Greece

Pláže na ostrově Santorini

Pláž Akrotiri - ostrov Santorini

Dlouhá oblázková pláž Akrotiri leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 11 km jižně od hlavního města Fira.

Santorini, Akrotiri na mapě Google maps

Pláž se nachází v blízkosti starobylého města Akrotiri, jednoho z nejvýznamnějších archeologických nalezišť nejen na ostrově, ale v celém Řecku. Leží v turisticky oblíbené oblasti sousedních pláží Kambia, Red Beach nebo White Beach, ač je sama spíše klidná a tichá.

Pláž Akrotiri je dlouhá, ale poměrně úzká pláž tvořená oblázky, místy až kameny a skálami. Vstup do moře klesá v těchto místech rychle a voda je tu hluboká. Nedoporučujeme ji tak rodinám s malými dětmi nebo starším turistům. To je pravděpodobně i hlavní důvod toho, proč pláž nebývá ani v letní sezoně přelidněná.

Návštěvníci pláže se mohou osvěžit chlazeným nápojem nebo občerstvit v místní taverně. Na pláži mohou také vidět ostrovní zajímavost, tzv. jeskynní domy, které rybáři využívají v zimě pro uskladnění svých lodí.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Almyra, Pláž Caldera, Pláž Kambia, Pláž Red Beach, Pláž White Beach

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám