Pláže na ostrově Santorini

Pláž Black Beach - ostrov Santorini

Black Beach

Malá, příjemná pláž Black Beach se nachází na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 14 km jihozápadně od hlavního města Fira. Tmavé kamínky a bílé okolní skály tu vytvářejí zajímavý barevný kontrast.

Santorini, Black Beach na mapě Google maps

Povrch pláže Black Beach tvoří převážně tmavý písek s oblázky, místy narazíte i na větší kameny. Šedé až černé zbarvení plážových oblázků tak dalo jméno celé pláži, které se říká "Černá pláž". Tmavé zbarvení pláží ale není na ostrově Santorini ničím výjimečným a tak tu nalezneme minimálně ještě jednu pláž "Black Beach". Jako "Black Beach" se často označuje i jedna z nejkrásnějších pláží ostrova, výborně vybavená pláž Perissa.

V kontrastu k černému písku obklopují pláž vysoké bílé útesy, které ukrývají zajímavou věc, tzv. "syrmata". Jedná se o stavby zbudované přímo ve skalách. Black Beach patří mezi částečně organizované pláže, turistům jsou tu k dispozici pohodlná lehátka s krásnými slaměnými slunečníky a příjemná plážová restaurace. Občas si toto místo vybírají také snoubenci pro svůj svatební obřad.

Black Beach leží mimo hlavní silnici a je tak dobře skryta před každodenním turistickým ruchem. Návštěvníci sem často připlouvají na loďkách, přičemž pravidelné lodní spoje vyrážejí např. z přístavu Akrotiri. Black Beach se rozprostírá na jihu ostrova, západně od oblíbených pláží White Beach a Red Beach a v těsné blízkosti malé pláže Mesa Pigadia. V blízkém okolí naleznete i zajímavé památky, jakými jsou maják Akrotiri a významné archeologické naleziště Akrotiri.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Kambia, Pláž Mesa Pigadia, Pláž White Beach

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám