Pláže na ostrově Santorini

Pláž Fakinos - ostrov Santorini

Fakinos

Malá, izolovaná pláž Fakinos leží v severovýchodní části řeckého ostrova Santorini, cca 5 km severovýchodně od hlavního města Fira.

Santorini, Fakinos na mapě Google maps

Fakinos je příjemná pláž s tmavým pískem a oblázky, mimo udržovanou část je ale povrch pláže hodně hrubý a kamenitý. Fakinos patří mezi klidnější až izolované pláže, leží totiž mimo hlavní silnici - z hlavní komunikace vás nasměruje ukazatel a vyježděná cesta vás poté zavede až k pobřeží. Většinou tu narazíte jen na pár turistů nebo místních, pláž Fakinos je tak ideální k relaxaci, koupání v tyrkysových vodách Egejského moře a nerušenému opalování. Pokud ale fouká silnější vítr, buďte při koupání v moři opatrní, zvedají se zde veliké vlny.

Součástí pláže je malý plážový bar (Fakinos Beach Bar), což je velmi příjemné, protože si tu můžete zakoupit vychlazený nápoj i nějakou malou svačinku. Majitel baru se stará také o několik lehátek se slaměnými slunečníky, které jsou tu pro návštěvníky zdarma.

Podél pobřeží směrem na jih narazíte na pláž Vourvoulos, pěknou a udržovanou pláž s malým přístavem. Při svém pobytu v této oblasti můžete navštívit nedaleké vinařství Vassaltis Vineyards. Jedná se o poměrně nové a moderní vinařství, s velkým výběrem místních i jiných řeckých vín a s povětšinou velmi kladnými turistickými recenzemi.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Exo Gialos, Pláž Pori, Pláž Vourvoulos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám