Pláže na ostrově Santorini

Pláž Exo Gialos - ostrov Santorini

Fira Beach

Exo Gialos

Krásná malá zátoka Exo Gialos leží na východním pobřeží řeckého ostrova Santorini. Nalezneme ji cca 3 km východně od hlavního města Fira, přímo naproti přes pevninu.

Santorini, Exo Gialos na mapě Google maps

Pláž Exo Gialos je jedna z nejbližších pláží k hlavnímu městu Fira a místní jí také říkají "Fira Beach". Většinou je ale docela klidná a nepřitahuje velkou pozornost turistů, především asi proto, že je poměrně úzká.

Povrch pláže tvoří černý písek s oblázky a obklopují ji krásné skalní útvary, vyřezané léty působení přírodních vlivů. Příjemnou atmosféru tohoto místa už jen dotváří kontrast černého písku a čistého, modrého moře.

Hlavním lákadlem této pláže je moderní plážový bar a restaurace Yalos, která návštěvníkům kromě chutného občerstvení (často připraveného z čerstvých mořských úlovků) a osvěžujících koktejlů nabízí i plážový servis. Pro své lenošení si můžete vybrat jak lehátka se slunečníky, tak i méně tradiční soukromé přístrešky nebo houpací sítě. Bar Yalos pořádá i nezapomenutelné párty s DJ.

Vodní sporty se v této oblasti neprovozují, ale nachází se tu malý přístav a můžete tak pozorovat připlouvající a odplouvající loďky. Častou jsou tu k vidění i překrásné bílé labutě. Toužíte-li po troše klidu a soukromí, vydejte se po pláži směrem dál od baru.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Fakinos, Pláž Monolithos, Pláž Vourvoulos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám