Letoviska ostrova Santorini

Mesa Gonia - ostrov Santorini

Episkopi Gonia, Exo Gonia

Mesa Gonia

Letovisko Mesa Gonia leží na úpatí pohoří, ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Santorini. Nachází se cca 7 km jihovýchodně od hlavního města Fira.

Santorini, Mesa Gonia na mapě Google maps

Mesa Gonia je malebná vesnice s krásnými kosteli a tradičními tavernami, mnohem klidnější než nedaleké letovisko Kamari. Především v minulosti byla vyhlášená výrobou skvělého vína. Po velkém zemětřesení v roce 1956 se hodně obyvatel přestěhovalo do Kamari, vinařskou tradici se ale podařilo zachránit. Na začátku vesnice uvidíte jedno z nejstarších vinařství ostrova "Roussos Winery" (jeho historie sahá až do 30. let 19. století) a můžete zavítat například i do vinařství "Kanava Rousos".

Ve vesnici stojí známý byzantský kostel Panagia Episkopi nebo také Episkopi Gonia. Pochází z konce 11. století a patří k významným santorinským památkám tohoto období. Přežil i zemětřesení a můžete ho obdivovat nejen zvenčí, ale i zevnitř. Je vyzdoben několika zajímavými freskami a ikonami z 11. až 12. století. Kostel se stal natolik významným symbolem tohoto místa, že je někdy i samotná vesnice nazývaná "Episkopi Gonia". Z kostela je nádherný výhled na východní pobřeží ostrova.

Vesnice leží schovaná ve vnitrozemí ostrova. Jeďte po hlavní silnici z Kamari, než narazíte na odbočku vpravo na Mesa Gonia. V blízkosti vesnice se nachází další vesnička Exo Gonia.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Kamari, Messaria, Pyrgos, Vothonas

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám