Památky na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Památky -Benátská věž

Benátská věž - ostrov Zakynthos

Benátská věž

Stará benátská strážní věž stojí vysoko na skalách u západního pobřeží ostrova Zakynthos, cca 30 km západně od hlavního města Zante. Místo nabízí nádherný výhled do širokého okolí i na pohádkové západy slunce.

Zakynthos, Benátská věž na mapě Google maps

Menší strážní věž byla vybudována v období benátské nadvlády a sloužila k pozorování nepřátel přicházejících od moře. Její umístění bylo pro tento účel ideální, protože je odtud možné přehlédnout větší část západního pobřeží ostrova Zakynthos.

Benátská věž se dochovala poměrně v dobrém stavu a její pozůstatky jsou volně přístupné, každý zájemce si tak může zblízka prohlédnout, jak taková strážní věž kdysi vypadala. Odměnou navíc je úžasný výhled na okolní kopce, skalnaté pobřeží západní strany ostrova i modré dálky Jónského moře. Můžete si sem také zajet vychutnat krásný západ slunce, daleko od rušných turistických středisek Zante.

Benátská strážní věž se nachází necelých 5 km západně od vesničky Exo Chora. Z té sem také vede cesta, zprvu asfaltovaná, poté už jen zpevněná. Ale s opatrností se k věži dá zajet i autem (pod věží je malé parkoviště pro pár aut). Cesta pokračuje dál i za věží směrem dolů k pobřeží, ale jedná se o neudržovanou a nezpevněnou cestu. Dopravní prostředky určitě doporučujeme nechat u věže.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Nejoblíbenější památky na ostrově Zakynthos: Klášter Anafonitria, Klášter Panagia Skopiotissa, Kostel svatého Dionýsa, Kostel svatého Mikuláše (Zante), Větrný mlýn Skinari, Zřícenina hradu Bochali

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám