Památky na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Památky -Zřícenina hradu Bochali

Zřícenina hradu Bochali - ostrov Zakynthos

Zřícenina hradu Bochali

Zřícenina staré benátské pevnosti Bochali se nachází na vrcholu kopce nad stejnojmennou vesnicí, v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos. Bochali je vyhledávané zejména díky nádherným výhledům na celé hlavní město Zante, od kterého je vzdáleno jen pouhé 2 km.

Zakynthos, Zřícenina hradu Bochali na mapě Google maps

Bochali je krásná, malá vesnička, která se rozprostírá přímo nad hlavním městem Zakynthos. Během benátské okupace i let následujících sloužila jako aristokratická čtvrť města, i ostrova obecně. Na nejvyšším místě obce, uprostřed borovicového lesa, vyrostl také hrad, který byl dostavěn kolem roku 1646. Stavba je známá jako Benátský hrad či také Bochalský hrad, nejčastěji se však o ní mluví jako o pevnosti Bochali.

Z benátské pevnosti Bochali se toho bohužel do současnosti dochovalo jen málo. Stavba byla hned několikrát poničena během četných slabších zemětřesení, které jsou pro tuto oblast Jónského moře typické. Rozsáhlé škody na pevnosti napáchalo ale zejména velmi silné zemětřesení z roku 1953, které zničilo velkou část ostrova Zakynthos. Dnes můžeme z hradu vidět pouze pozůstatky obvodových zdí a vstupní bránu, které jsou v určených časech otevřené i pro veřejnost. Starobylý benátský hrad slouží i jako oblíbená vyhlídka, protože z vrcholu kopce lze dohlédnout daleko a do všech směrů ostrova i Jónského moře.

Vesnička s hradem Bochali leží zhruba 2 km severozápadně od centra hlavního města Zakynthos. Do vesničky Bochali vede poměrně úzká a strmá cesta. Z hlavního města je potřeba vyjet směrem, abychom měli moře po pravé ruce, a poté na křižovatce za námořním muzeem odbočíte doleva a stoupáte až do letoviska Bochali. K hradu Bochali lze z města Zante dojí také pěšky, přičemž cesta vede krásnou krajinou s panoramatickými výhledy na ostrov Zakynthos i azurové moře, a neměla by trvat déle než půl hodiny. Cesta pro pěší začíná u kostela Panagia Pikridiotissa ve městě Zakynthos a prochází starými čtvrtěmi města a poté lesem.

Navštívíte-li Bochali ve dne, můžete si prohlédnout pozůstatky hradu Bochali či interiér krásného kostela Agios Georgios, v jehož blízkosti se nachází příjemná kavárna s venkovním posezením, odkud budete mít také krásný výhled na město pod sebou i jeho okolí. Zejména ráno lze pozorovat různé odstíny modré barvy moře dole u zakynthoského přístavu. Krásné výhledy nabízí místo také při západu slunce nebo v noci, kdy město Zakynthos i přístav svítí do okolní tmy.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Nejoblíbenější památky na ostrově Zakynthos: Klášter Anafonitria, Klášter Panagia Skopiotissa, Kostel svatého Dionýsa, Kostel svatého Mikuláše (Zante), Větrný mlýn Skinari, Zřícenina hradu Bochali

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám