Památky na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Památky -Větrný mlýn Skinari

Větrný mlýn Skinari - ostrov Zakynthos

Větrný mlýn Skinari

Větrné mlýny Skinari se nacházejí na severním výběžku ostrova Zakynthos, tzv. mysu Skinari. V minulosti tu stávalo několik kamenných větrných mlýnů, přičemž dva z těchto mlýnů byly opraveny a dnes slouží jako unikátní ubytovací zařízení.

Zakynthos, Větrný mlýn Skinari na mapě Google maps

Historické větrné mlýny Skinari stojí na skalnatém mysu v severní části ostrova, cca 33 km severozápadně od hlavního města Zante. Větrné mlýny už dnes svému původního účelu neslouží, ale staly se příjemnou atrakcí ostrova Zakynthos. Dva z větrných mlýnů byly opraveny tak, aby co nejvěrněji zachovaly podobu těchto historických staveb, ale jejich interiéry se navíc uzpůsobily pro ubytování hostů.

V blízkosti větrných mlýnů funguje restaurace s rodinným hotelem, který kromě dvou větrných mlýnů nabízí k ubytování ještě dva pokoje a apartmán. Z místa je nádherný výhled na okolní skály i třpytící se dálky moře. Z vyhlídky je možné pozorovat připlouvající čluny a loďky, které míří ke slavným modrým jeskyním. Zajímavostí větrných mlýnů je také to, že tu byly ve skále vybudované schody přímo dolů k hladině moře a jedna z tzv. modrých jeskyní se nachází právě pod tamními útesy. Schody jsou zčásti kryté a vybavené i odpočívadly s lehátky.

Tzv. modré jeskyně jsou velmi známou turistickou atrakcí ostrova Zakynthos a nejvíce se jich nachází právě kolem severního výběžku ostrova, mysu Skinari. Modré jeskyně jsou však dostupné pouze z moře, protože se nacházejí pod strmými útesy, z nichž některé dosahují výšky až 50 m. Výjimkou je právě vyhlídka u větrných mlýnů, kde se díky vybudovaným schodům dostanete k modré jeskyni i pěšky. Často jsou lodní výlety k modrým jeskyním spojeny také se zastávkou v "Pašerácké" zátoce (Navagio).

K větrným mlýnům Skinari se lze dostat autem po asfaltové cestě vedoucí severně z malé vesničky Korithi. Po zhruba 2 km se nachází rozcestí s tavernou a malým parkovištěm. Odbočka vpravo vede přímo k větrným mlýnům a pokud byste pokračovali ještě kousek dál na sever, stojí tu další krásná stavba - stále aktivní maják Skinari.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Nejoblíbenější památky na ostrově Zakynthos: Klášter Anafonitria, Klášter Panagia Skopiotissa, Kostel svatého Dionýsa, Kostel svatého Mikuláše (Zante), Větrný mlýn Skinari, Zřícenina hradu Bochali

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám