Výlety na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Výlety -Modré jeskyně (Blue Caves)

Modré jeskyně (Blue Caves) - ostrov Zakynthos

Modré jeskyně (Blue Caves)

Modré jeskyně patří k nejnavštěvovanějším místům Zante a k jeho nejkrásnějším přírodním památkám. Díky světlým vápencovým skalám a slunečním paprskům, které pronikají čistou vodou, moře opravdu září nádhernou modrou barvou. Jeskyně najdete u severního pobřeží ostrova, na východě v oblasti mezi přístavem Agios Nikolaos a mysem Skinari a na západě u vesnice Volimes.

Zakynthos, Modré jeskyně (Blue Caves) na mapě Google maps

Většina z modrých jeskyní je dostupná pouze lodí. Výjimku tvoří jeskyně, která leží blízko mysu Skinari, pod známými větrnými mlýny, od kterých vedou zastřešené schody dolů k pobřeží. Ať už si vypůjčíte vlastní člun nebo se přidáte ke skupinovému výletu, nejlépe je se nalodit v přístavu Agios Nikolaos nebo pod majákem Skinari. Některé lodě mají i prosklené dno a během plavby tak můžete sledovat úžasný podmořský život, který se ve zdejších vodách nachází.

Postupem času a vlivem eroze vznikly ve vápencových útesech zajímavé útvary. Jak se moře zařezává do pobřeží, vytváří zde různé tunely a jeskyně. Budete-li mít možnost, vydejte se sem malým motorovým člunem, který může vplout i do některých z těchto jeskyní. Menší čluny vyjíždějící z blízkých přístavů jsou i časově flexibilnější a kapitáni vás během plavby nechají v modrých jeskyních i vykoupat. Určitě této příležitosti využijte! Budete mít postaráno o nezapomenutelný zážitek. Modře se barví i vše vodě, včetně vaší pokožky. Není proto divu, že potápění je v těchto mořských vodách velmi populární.

Jeskyně přitahují každoročně tisíce návštěvníků. Doporučuje se je navštívit buď brzy po ránu nebo dopoledne, kdy se světlo ve vodě láme nejlépe a voda se tak krásně barví do tyrkysova a třpytí. Díky lomu a odrazu slunečních paprsků se světlo dostává pod hladinou i dovnitř jeskyní, jako by vycházelo odněkud z hlubin.

Většina organizovaných plaveb kombinuje výlet k modrým jeskyním se zastávkou na pláži Navagio, která je odtud jen kousek.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Tipy na výlety na ostrově Zakynthos: Marathonisi (Želví ostrov), Modré jeskyně (Blue Caves), Lisovna a muzeum Aristeon, Olympie, Vinařství Callinico - Kalipado, Vodní park Zante Water Village (Sarakinado), Vrak lodi (pláž Navagio)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Video

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám