Greece

Výlety na ostrově Zakynthos

Hlavní strana - Zakynthos - Výlety - Modré jeskyně (Blue Caves)

Modré jeskyně (Blue Caves) - ostrov Zakynthos

Modré jeskyně (Blue Caves)

Modré jeskyně patří k nejnavštěvovanějším místům Zante a k jeho nejkrásnějším přírodním památkám. Díky světlým vápencovým skalám a slunečním paprskům, které pronikají čistou vodou, moře opravdu září nádhernou modrou barvou. Jeskyně najdete u severního pobřeží ostrova, na východě v oblasti mezi přístavem Agios Nikolaos a mysem Skinari a na západě u vesnice Volimes.

Zakynthos, Modré jeskyně (Blue Caves) na mapě Google maps

Většina z modrých jeskyní je dostupná pouze lodí. Výjimku tvoří jeskyně, která leží blízko mysu Skinari, pod známými větrnými mlýny, od kterých vedou zastřešené schody dolů k pobřeží. Ať už si vypůjčíte vlastní člun nebo se přidáte ke skupinovému výletu, nejlépe je se nalodit v přístavu Agios Nikolaos nebo pod majákem Skinari. Některé lodě mají i prosklené dno a během plavby tak můžete sledovat úžasný podmořský život, který se ve zdejších vodách nachází.

Postupem času a vlivem eroze vznikly ve vápencových útesech zajímavé útvary. Jak se moře zařezává do pobřeží, vytváří zde různé tunely a jeskyně. Budete-li mít možnost, vydejte se sem malým motorovým člunem, který může vplout i do některých z těchto jeskyní. Menší čluny vyjíždějící z blízkých přístavů jsou i časově flexibilnější a kapitáni vás během plavby nechají v modrých jeskyních i vykoupat. Určitě této příležitosti využijte! Budete mít postaráno o nezapomenutelný zážitek. Modře se barví i vše vodě, včetně vaší pokožky. Není proto divu, že potápění je v těchto mořských vodách velmi populární.

Jeskyně přitahují každoročně tisíce návštěvníků. Doporučuje se je navštívit buď brzy po ránu nebo dopoledne, kdy se světlo ve vodě láme nejlépe a voda se tak krásně barví do tyrkysova a třpytí. Díky lomu a odrazu slunečních paprsků se světlo dostává pod hladinou i dovnitř jeskyní, jako by vycházelo odněkud z hlubin.

Většina organizovaných plaveb kombinuje výlet k modrým jeskyním se zastávkou na pláži Navagio, která je odtud jen kousek.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Tipy na výlety na ostrově ZakynthosMarathonisi (Želví ostrov), Modré jeskyně (Blue Caves), Lisovna a muzeum Aristeon, Olympie, Vinařství Callinico - Kalipado, Vodní park Zante Water Village (Sarakinado), Vrak lodi (pláž Navagio)

Letoviskaplážepamátky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Video

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám