Památky na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Památky -Maják Skinari

Maják Skinari - ostrov Zakynthos

Maják Skinari

Maják Skinari se nachází na útesu na severním výběžku řeckého ostrova Zakynthos, v klidné a romantické atmosféře okolní přírody, cca 36 km severozápadně od hlavního města Zante. Maják je stále aktivní a dohlíží na moře a lodní dopravu mezi ostrovy Zakynthos a Kefalonie.

Zakynthos, Maják Skinari na mapě Google maps

Maják Skinari je kruhová kamenná stavba o výšce 9,5 metru, postavená v roce 1897. Samotnou věž doplňuje ještě menší domek strážce majáku. Maják stojí na skále ve výšce 67 metrů nad mořem a nabízí nádherný výhled na Jónské moře a okolí majáku. Maják byl řeckým ministerstvem kultury prohlášen za chráněnou památku, a nelze se proto dostat až k samotné stavbě.

Celá oblast kolem mysu Skinari je dobře známá a oblíbená jako cíl výletů, protože se zde nacházejí tzv. „modré jeskyně“. Výlet do těchto jeskyní, kde voda svítí čistotou a tyrkysovou barvou, si jistě nenechte ujít. Budete mít zážitek, na který jen tak nezapomenete. A právě výlet k modrým jeskyním nebo ke známé pláži Navagio s vrakem pašerácké lodi si lze zakoupit i během výletu k majáku Skinari. Kousek od majáku se nachází menší bezplatné parkoviště, taverna a stánek s výlety.

Nedaleko majáku stojí také několik historických kamenných větrných mlýnů a dva z těchto mlýnů byly dokonce upraveny jako ubytovací zařízení. V blízkosti větrných mlýnů funguje i taverna. Můžete zde tak strávit několik kouzelných dní vaší dovolené! Od větrných mlýnů vedou schody dolů k jedné z tzv. modrých jeskyní. Je to jediná jeskyně, ke které se lze dostat po souši, k ostatním pouze na loďce z moře.

Oblast kolem Skinari je nejen krásná na pohled, ale je i důležitá z hlediska životního prostředí. Právě zde kvete rostlina, kterou nenajdeme jinde na světě.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Nejoblíbenější památky na ostrově Zakynthos: Klášter Anafonitria, Klášter Panagia Skopiotissa, Kostel svatého Dionýsa, Kostel svatého Mikuláše (Zante), Větrný mlýn Skinari, Zřícenina hradu Bochali

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám