Památky na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Památky -Maják Skinari

Maják Skinari - ostrov Zakynthos

Maják Skinari

Maják Skinari se nachází na severním výběžku ostrova Zakynthos, v klidné a romantické atmosféře okolní přírody, daleko od každodenního ruchu turistických letovisek. Maják je stále aktivní a dohlíží na přechod mezi Zakynthosem a Kefalonií.

Zakynthos, Maják Skinari na mapě Google maps

Skinari je kruhová kamenitá stavba o výšce 9,5 metru, postavená v roce 1897. Stojí na skále ve výšce 67 metrů nad mořem a nabízí nádherný pohled do okolí. Oblast kolem Skinari je nejen krásná na pohled, ale je i důležitá z hlediska životního prostředí. Právě zde kvete rostlina, kterou nenajdete jinde na světě.

Celá tato oblast je dobře známá a oblíbená jako cíl výletů, protože se zde nacházejí tzv. „modré jeskyně“. Výlet do těchto jeskyní, kde voda svítí čistotou a tyrkysovou barvou, si jistě nenechte ujít. Budete mít zážitek, na který jen tak nezapomenete.

V blízkosti majáku stojí také několik historických kamenných větrných mlýnů a dva z těchto mlýnů byly dokonce upraveny jako ubytovací zařízení. Můžete zde tak strávit několik kouzelných dnů vaší dovolené! Od větrných mlýnů vedou zastřešené schody dolů k jedné z tzv. modrých jeskyní. Je to jediná jeskyně, ke které se lze dostat po souši, k ostatním pouze na loďce od moře.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Nejoblíbenější památky na ostrově Zakynthos: Klášter Anafonitria, Kostel svatého Dionýsa, Maják Skinari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám