Greece

Výlety na ostrově Zakynthos

Olympie - Tipy na výlet Zakynthos

Olympie

Olympie, jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Řecku a místo, které je pevně spjato s tradicí olympijských her, leží v severozápadní části poloostrova Peloponés.

Zakynthos, Olympie na mapě Google maps

Olympie je známá jako dějiště antických olympijských her. První olympijské hry, o kterých se dochovaly písemné zmínky, se konaly v roce 776 př. n. l. a považujeme je za počátek celé dlouhé historie olympijských her. V současné době se olympijské hry pořádají každé dva roky a stále jsou s tímto krásným místem spojeny – ve starověké Olympii je zapalován olympijský oheň, jeden ze symbolů olympijských her.

Kromě starobylého olympijského stadionu, jehož velikost a atmosféra vám na chvíli vezme dech, objevíte při procházce historických areálem i několik chrámů. V největším z nich, v chrámu boha Dia, podle legend kdysi stávala obrovská socha boha v jeho nadživotní velikosti ze zlata a slonoviny, která je považována za jeden z divů světa. Součástí areálu je také chrám bohyně Héry a pozůstatky několika dalších staveb a antických soch. To vše zasazeno do příjemného prostředí borovic, olivovníků a cypřišů.

Doporučujeme navštívit také archeologické muzeum, které ukrývá jedny z nejkrásnějších antických soch a spoustu vzácných pokladů, objevených při vykopávkách v historickém areálu. Dozvíte se zde i zajímavosti z dějin olympijských her.

Rozhodnete-li se vydat na výlet do slavné Olympie, počítejte s odjezdem v brzkých ranních hodinách a s návratem pozdě večer. I tak budete mít bohužel ale pocit, že jste viděli pouze zlomek, cesta vám zabere poměrně dost času. Vyplouvá se z přístavu v Zakynthosu a přibližně po hodině a půl zakotvíte na peloponéském poloostrově v přístavu Kilini. Odtud vás čeká ještě hodinka cesty autobusem do samotné Olympie. Pokud se do Olympie vydáte formou fakultativního výletu, třeba vám cestu delegát zkrátí a zpříjemní povídáním o zajímavostech Olympie i Řecka jako takového. Tak jako nám ;)

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Tipy na výlety na ostrově Zakynthos: Marathonisi (Želví ostrov), Modré jeskyně (Blue Caves), Lisovna a muzeum Aristeon, Olympie, Vinařství Callinico - Kalipado, Vodní park Zante Water Village (Sarakinado), Vrak lodi (pláž Navagio)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám