Výlety na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Výlety -Vinařství Callinico

Vinařství Callinico - ostrov Zakynthos

Kombinace chutného vína a tradice

Vinařství Callinico

Vyhlášené vinařství Callinico, s velmi dlouhou rodinnou tradicí, se nachází ve vnitrozemí ostrova Zakynthos, ve vesničce Kalipado. Návštěva vinařství bývá jednou z oblíbených zastávek při „okružní jízdě“ po ostrově.

Zakynthos, Vinařství Callinico na mapě Google maps

Tradice výroby vín v tomto vinařství sahá až do roku 1918, a trvá tak již více než sto let. Historie vinařství byla přerušena pouze v roce 1953 v důsledku ničivého zemětřesení. Brzy poté ale tradici výroby vín převzala nová generace z rodiny vinařů a vinařství funguje a prosperuje i v dnešní době.

Majitelé si zakládají na tom, že hrozny, ze kterých se tu vyrábí víno, pocházejí výlučně od zakynthoských farmářů. Vína Callinico nalezneme ve vybraných hotelech a restauracích nejen na ostrově Zakynthos, ale jsou vyvážena i na jiné řecké ostrovy.

Vinařství Callinico se nachází v malé vesničce Kalipado, nedaleko oblíbeného letoviska Tsilivi. Leží cca 7 km západně od hlavního města Zante.

Při návštěvě rodinného podniku Callinico vás majitelé rádi provedou celým vinařstvím, můžete si prohlédnout dobové i současné nástroje používané k výrobě vín a sklepy s uskladněnými sudy. A na závěr prohlídky vás samozřejmě čeká ochutnávka vín! Lze si tu také přímo od výrobce zakoupit prezentovaná vína.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Tipy na výlety na ostrově Zakynthos: Hlavní město Zakynthos, Marathonisi (Želví ostrov), Modré jeskyně (Blue Caves), Lisovna a muzeum Aristeon, Olympie, Vinařství Callinico, Vodní park Zante Water Village (Sarakinado), Vrak lodi (pláž Navagio)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám