Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Agios Mattheos

Agios Mattheos - ostrov Korfu

Agios Mattheos

Letovisko Agios Mattheos tvoří hornatá, typicky řecká vesnice, která se nachází v jižnější části vnitrozemí řeckého ostrova Korfu. Vesnice leží cca 23 km jihozápadně od hlavního města.

Korfu, Agios Mattheos na mapě Google maps

Malebná horská vesnice Agios Mattheos se rozprostírá uprostřed zelené přírody, na svazích hory Gamilios. Leží v užší části ostrova a návštěvníci vesnice tak mají blízko jak na jeho západní, tak na východní pobřeží. Žije tu zhruba 1500 obyvatel, činných převážně v zemědělství.

Vesnice je turisticky poměrně dobře vybavená. Využít můžete několik apartmánů, tři kavárny, bankomat nebo navštívit i výrobnu olivového oleje. Zajímavou stavbou vesnice je určitě kostelík Agios Mattheos (sv. Matouše), který propůjčil název této vesnici.

Zatoužíte-li po opalování a mořských vlnkách, nedaleko odtud najdete oblíbené pláže Paramonas, Prasoudi, Kanouli, Alonaki a Halikounas, v jejíž blízkosti se rozkládá největší jezero Korfu Korisson.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Chalikounas, Messonghi (Mesoggi), Moraitika, Vouniatades

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám