Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Messonghi (Mesoggi)

Messonghi (Mesoggi) - ostrov Korfu

Messonghi (Mesoggi)

Větší, turisticky oblíbené přímořské letovisko Messonghi (nebo Mesoggi) leží ve východní části řeckého ostrova Korfu, cca 22 km jižně od hlavního města.

Korfu, Messonghi (Mesoggi) na mapě Google maps

Ač je turistické středisko Messongi poměrně velké, obklopuje vás tu velmi klidná atmosféra. Snad za to může i krásná okolní příroda, tvořená hustou vegetací s cypřiši, vinicemi a olivovými háji. Pohodovou dovolenou tu také pomáhá vytvářet velká oblázková pláž, omývaná křišťálově čistou vodou.

Podél pláže a dále pak i směrem do letoviska se nachází několik útulných taveren (Marilena, Bacchus, Dyonisos, George´s and Elena´s, Mermaid atd), kde vaří skvělá řecká a mezinárodní jídla. Zdejší bary se starají o skvělou noční atmosféru, kterou podporují výbornou hudbou a nejrůznějšími nápoji, alkoholickými i nealkoholickými. I díky nočnímu životu je letovisko Messonghi velmi žádané u mladých turistů.

Letovisku dominuje několik velkých hotelových komplexů (např. Hotel Apollo, Aquarius), s moderním vybavením v podobě velkých jídelen, barů, bazénů a podobných vymožeností, které turisté milují. V okolí pak funguje nesčetné množství menších i větších apartmánů, také velmi komfortních. Najdeme tu obchody s nejrůznějším zbožím (suvenýry, potraviny, pomůcky ke šnorchlování atd.), cestovní kancelář, lékárnu a bankomat.

Aktivní turisté ocení několik půjčoven, a to jak automobilů nebo motorek, tak i člunů, a tím pádem mnoho možností ke zkoumání zdejšího i vzdálenějšího okolí. Ti, kteří nechtějí utrácet větší částky peněz za půjčení auta, mohou využít pravidelnou autobusovou linku a spojení s ostatními velkými letovisky.

Za návštěvu určitě stojí dvě tradiční a výše položené řecké vesničky Chlomatiana a Chlomos, kde se pěstují a vyrábějí místní chutná vína a odkud je krásný výhled na okolí. V obou vesnicích funguje i taverna, takže se tu lze i příjemně občerstvit. Messonghi těsně sousedí s letoviskem Moraitika, rozděluje je malá říčka Messonghi.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Ioannis Peristeron, Agios Mattheos, Kato Spileo, Moraitika, Petriti

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám