Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Kalami - ostrov Korfu

Kalami

Dlouhá oblázkovo-písčitá pláž Kalami leží v severovýchodní části řeckého ostrova Korfu, cca 30 km severně od hlavního města. Za svoji čistotu byla oceněna i modrou vlajkou.

Korfu, Kalami na mapě Google maps

Větší pláž Kalami je součástí krásného a pohodového letoviska Kalami. Je přístupná autem, najdete ji pod vesnicí Gimari, podél pobřeží směrem na sever.

Pláž i moře září svojí čistotou a voda přímo láká ke koupání a šnorchlování. Přístup do moře je snadný a dají se tu provozovat vodní sporty. Návštěvníci jistě ocení i možnost vypůjčit si přes den na pláži kajak, šlapadlo nebo člun a nerušeně se projíždět po moři.

Na pláži se nachází několik taveren a barů. Je zde malý bar Matella´s, kam se ubírají především noční návštěvníci, a několik taveren White House restaurant, Dimitri´s, Thomas´s a Durrell´s Family House nabízejících skvělá řecká i mezinárodní jídla. Zároveň také pronajímají lehátka se slunečníky, na kterých lze příjemně odpočívat a užívat si třeba mořského vzduchu.

V kopcovitém a olivovníky porostlém okolí se nachází několik apartmánů k pronájmu, několik obchodů a pekárna. Zajímavostí vesnice Kalami je, že tu stojí dům, který patřil spisovateli Geraldu Durrellovi, ten v něm napsal několik svých knih.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agni, Pláž Kerasia, Pláž Kouloura

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám