Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Kalami - ostrov Korfu

Kalami

Malé romantické letovisko Kalami patří mezi nejkrásnější na Korfu. Leží v severovýchodní části řeckého ostrova, cca 30 km severně od hlavního města Kerkyra.

Korfu, Kalami na mapě Google maps

Vesnička Kalami se rozprostírá u malé zátoky, obrostlé zelení a stromy, mezi kterými převládají olivovníky, cypřiše a borovice. Okolím vede několik turistických stezek, vhodných především pro milovníky přírody a delších i kratších procházek.

Na pobřeží se nachází pěkná oblázkovo-písčitá pláž Kalami. Za svoji čistotu získala i ocenění modré vlajky EU a krásu zdejších vod můžete obdivovat například i ze člunu nebo šlapadla, které se tu dají vypůjčit.

Kalami není žádným velkým prázdninovým resortem, základní turistické potřeby ale jistě uspokojí. K ubytování tu slouží malé i větší apartmány, nabízející svým návštěvníkům maximální pohodlí a komfort. Návštěvníci v letovisku naleznou také supermarket se smíšeným zbožím, bankomat a pekárnu. Funguje zde i půjčovna aut a motorek, díky které lze ve volném čase zkoumat ostrov, jeho cenné historické památky i přírodní zajímavosti.

V letovisku stojí taverna se jménem Durrell´s Family House. Je známá proto, že v tomto domě žili a psali britští spisovatelé Lawrence a Gerald Durrellové. I díky tomu patří letovisko k hojně navštěvovaným.

 

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Stefanos (východ), Kassiopi, Nissaki

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám