Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Glyko (Limni)

Pláž Glyko (Limni) - ostrov Korfu

Glyko (Limni)

Odlehlá kamenitá pláž Glyko (Limni) leží v severozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 18 km severozápadně od hlavního města. Pláž Glyko je velmi unikátní svým tvarem.

Korfu, Glyko (Limni) na mapě Google maps

Pláži Limni se přezdívá tzv. dvojitá pláž, neboť se jedná o úzký pruh pobřeží, který spojuje malinký skalnatý ostrůvek se zbytkem pevniny, a moře ji tak omývá z obou stran. Povrch pláže tvoří především oblázky až kamínky a její okolí je velmi drsné a skalnaté. Obdobný charakter tzv. dvojité pláže má také oblázková pláž Porto Timoni, nacházející se na severozápadě ostrova Korfu.

Pláž Limni je velmi kraťoučká, měří pouhých 24 metrů. Pěšky se na pláž dostanete cestičkou z vesnice Liapades, dolů k pobřeží potom vede úzký a strmý chodníček. Je ale až neuvěřitelné, že tato krásná malá pláž, sousedící s oblíbenou pláží Rovinia, zůstává takto opuštěná. Mořské dno je tu stejně divoké jako okolní příroda, nerazíte tu na různé kameny i větší kusy skal, což se líbí i malým rybičkám, kterých jsou tu přímo hejna.

Hledáte-li ticho a soukromí, je pláž Limni (Glyko) tou pravou volbou. Obecně tato oblast západního pobřeží od letoviska Paleokastritsa směrem na jih zůstává velmi přířodní, bez větších zásahů člověka. Hlavním důvodem je to, že je zdejší pobřeží hodně skalnaté a zarostlé hustou vegetací, často tedy hůře přístupné. Na druhou stranu tu díky tomu můžete objevit taková krásná a přitom klidná místa jako pláž Glyko. Některé zdejší pláže, např. Iliodoros (Liniodoros), Paradise Beach (Chomi či Chomoi) nebo pláž Stelari jsou přístupné pouze z moře.

Nejblíže leží vesničky Gefira a Liapades, z velkých letovisek potom podél pobřeží směrem na sever letovisko Paleokastritsa.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Iliodoros (Linodoros), Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Rovinia (Rovinja)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám