Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Rovinia (Rovinja)

Pláž Rovinia (Rovinja) - ostrov Korfu

Rovinia (Rovinja)

Přírodní oblázková pláž Rovinia (Rovinja) leží v zálivu Paleokastritsa, v severozápadní části řeckého ostrova Korfu. Její vzdálenost je cca 22 km severozápadně od hlavního města.

Korfu, Rovinia (Rovinja) na mapě Google maps

Pláž Rovinia je poměrně odlehlá pláž, bez plážového servisu a dalších služeb. Jejím hlavním lákadlem je právě její přírodní krása. Pláž pokrývají lesklé bílé oblázky a obklopují ji nádherně zelené hory, společně s azurově modrým mořem tak zdejší krajina vytváří zajímavé kontrasty. Rovinia si ale už stihla získat své fanoušky, a tak tu v hlavní turistické sezoně může být nečekaně plno. Občas sem zaplouvá i loď s občerstvením v podobě sendvičů a chlazených nápojů.

Rovinia je menší pláž a moře tu klesá poměrně prudce do hloubky. Díky tomu a okolním útesům si oblast oblíbili i potápěči. Na druhou stranu moře u této části pobřeží Korfu je považováno za nejchladnější na ostrově. Pozornost přitahuje i zdejší skalnatá stěna, která chrání pláž před větrem a díky svému jedinečnému tvaru poskytuje návštěvníkům i vítaný úkryt před silným sluncem. Na některých místech zabíhá do nitra a vytváří tak menší či větší jeskyně.

Obecně tato oblast západního pobřeží od letoviska Paleokastritsa směrem na jih zůstává velmi přířodní, bez větších zásahů člověka. Hlavním důvodem je to, že je zdejší pobřeží hodně skalnaté a zarostlé hustou vegetací, často tedy hůře přístupné. Pláž Rovinia je snadno dostupná po moři ze sousedních pláží Limni (Glyko), Gefyra (Liapades) nebo Paleokastritsa. Další variantou je pěkná procházka údolím z vesnice Liapades, úzkou cestičkou až k pobřeží k pláži Rovinia.

Nejblíže leží vesničky Gefira a Liapades, z velkých letovisek potom podél pobřeží směrem na sever letovisko Paleokastritsa.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Iliodoros (Linodoros), Pláž Glyko (Limni), Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Paleokastritsa

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám