Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Liapades - ostrov Korfu

Liapades

Liapades, jedno z největších letovisek ostrova, leží v severozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 20 km severozápadně od hlavního města. Čilé a turisticky vybavené středisko zasazené do klidného prostředí okolní zeleně.

Korfu, Liapades na mapě Google maps

Liapades je přímořské městečko, ve kterém žije asi jeden tisíc obyvatel. Většina z nich pracuje v turismu, zemědělství a ve vinařství, které se tu těší velkému věhlasu. Městečko obklopuje krásné prostředí okolní kopcovité krajiny, porostlé zelení a olivovými háji.

Letovisko nabízí vše, co běžný návštěvník potřebuje ke strávení příjemné dovolené. Taverny podávající skvělá řecká a mezinárodní jídla i bary, ve kterých bývá dobrá atmosféra až do časných ranních hodin (např. bar Medusa). Nachází se tu jeden typický hotel Corfu Pearl, zato menších apartmánů je zde nespočetně. Využít můžete i služeb dvou supermarketů se smíšeným zbožím, lékárny, pekárny a bankomatu. Funguje tu také půjčovna aut a motorek a některé návštěvníky potěší i půjčovna horských kol.

Lipades má velmi příjemnou atmosféru a zajímavý je i počet zdejších kostelů, kterých tu napočítáme hned šest, a všechny pocházejí ze 16. století. Nedaleko odtud stojí v kopcích také nádherný klášter Paleokastritsa ze 13. století.

Vesnicí vede strmá asfaltová cesta, která končí až na pobřeží, v zátoce u malé pláže Gefyra (Liapades). V okolí letoviska Liapades se nachází velký počet pláží, či spíše plážiček, pouze Gefyra je však turisticky vybavena. Turistům jsou tu k dispozici lehátka a slunečníky, malá taverna i půjčovna člunů.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Lakones, Paleokastritsa, Skripero

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám