Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Marathias - ostrov Korfu

Marathias

Překrásná písečná pláž Marathias leží v jižní části řeckého ostrova Korfu, cca 37 km jižně od hlavního města. A třebaže se nachází v blízkosti větších letovisek, sama je spíše klidná.

Korfu, Marathias na mapě Google maps

Pláž Marathias je vyhlášená svojí čistotou, za což byla oceněna i tzv. modrou vlajkou. Pokrývá ji jemný zlatavý písek a omývá ji křišťálově čistá voda. Pláž je dlouhá a klidná, nebývá přeplněná turisty, takže tu člověk najde i soukromí. Vstup do vody je snadný, a proto vhodný pro rodiny s dětmi a starší páry.

Bar na pláži pronajímá lehátka a slunečníky, na kterých se skvěle lenoší a relaxuje s osvěžujícím nápojem v ruce. Poblíž pláže fungují dvě taverny, kde nabízejí skvělá řecká i mezinárodní jídla a odkud je překrásný výhled na moře. Pohled je o to hezčí, pokud se vám podaří svoji návštěvu naplánovat na čas východu nebo západu slunce. Pláž je obklopená zelenými vrchy a velkým množstvím menších apartmánů, které sahají i do okolí sousední pláže Santa Barbara.

Pláž se nachází nedaleko malé, stejnojmenné vesničky na jihu ostrova, v těsné blízkosti letoviska Perivoli a v sousedství letoviska Agios Georgios. Najdeme ji v užší části ostrova, takže je odtud blízko i na protější pobřeží ostrova.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Georgios Argyradon, Pláž Gardeno, Pláž Issos, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám