Pláže na ostrově Kos

Pláž Lambi - ostrov Kos

Lampi Beach, Nea Alikarnassos

Lambi

Příjemná písčitá až písčito-oblázková pláž Lambi leží ve východní části řeckého ostrova Kos. Pláž se nachází cca 3 km severně od hlavního města a táhne se až k severnímu výběžku ostrova.

Kos, Lambi na mapě Google maps

Zpočátku trochu kamenitá, ale jinak nádherně písečná pláž se rozprostírá v délce více než 1 km až k přístavu. Lambi je oblíbená a dobře organizovaná pláž, která v letních měsících nabízí turistům veškeré vybavení. K dipozici jsou zde lehátka a slunečníky, v těsné blízkosti pláže se nachází i několik restaurací a kaváren s krásným výhledem na moře. Po celé její délce se táhne cyklostezka, na pláži můžete vyzkoušet i některé vodní sporty (např. vodní lyžování nebo paragliding). Moře je zde krásně čisté a vstup do vody pozvolný.

V současnosti je pláž známá také pod jménem Nea Alikarnassos. Celá tato oblast zažila v poslední době poměrně velký rozvoj, vyrostly zde nové hotely a jiná ubytovací zaařízení. Lambi je spíše klidná pláž, ideální pro ty, kteří chtějí svůj den strávit nerušeně odpočinkem. Pláž leží v krátké pěší vzdálenosti od hlavního města Kos, a proto ji často využívají i turisté z města Kos.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Psalidi, Pláž Zouroudi (Kos - město)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kos: Pláž Agios Stefanos, Pláž Kardamena, Pláž Kefalos, Pláž Marmari, Pláž Mastichari, Pláž Paradise, Pláž Psalidi, Pláž Thermes, Pláž Tigaki, Pláž Zouroudi (Kos - město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám