Pláže na ostrově Kos

Hlavní strana -Kos -Pláže -Agios Stefanos

Pláž Agios Stefanos - ostrov Kos

Agios Stefanos

Pěkná písčito-oblázková pláž Agios Stefanos se nachází v jihozápadní části řeckého ostrova Kos, v blízkosti letoviska Kefalos, cca 37 km od hlavního města. Díky pozůstatkům historických budov, které tu leží na dosah ruky, má pláž zvláštní atmosféru.

Kos, Agios Stefanos na mapě Google maps

Pláž Agios Stefanos je zasazena do hornaté krajiny poloostrova Kefalos, v její blízkosti ale najdete také spoustu zeleně i menší archeologické naleziště. Pláž je klidná, s velmi pozvolným vstupem do moře, vhodná tak i pro malé děti, které se mohou bez obav brouzdat v mělké vodě. Návštěvníci mohou využít plážový servis a občerstvit se v místních tavernách a malých kavárnách.

Záliv s plážemi Agios Stefanos a Kamari patří k nejfotografovanějším místům na ostrově Kos. Z pláže Agios Stefanos je vidět malý ostrůvek Agios Nikolaos "Kastri" s menším bílým kostelíkem s modrou střechou, který svítí do dáli. Můžete si zde pronajmout člun nebo skutr a k ostrůvku se zajet podívat. Dá se tam i dobře doplavat (díky mělkému moři můžete jít klidně polovinu cesty i po nohách). A zazvonit si na zvon u kapličky je trešničkou na dortu. Nejlepší místo pro šnorchlování je prý kolem útesů ostrůvku Kastri.

Přímo u pláže, na pobřeží ostrova se nacházejí pozůstatky raně křesťanské baziliky Agios Stefanos (bazilika sv. Štěpána). Zajímavostí je, že archeologické naleziště kolem baziliky zasahuje i do moře. Při potápění nebo šnorchlování se vám tak naskytne úžasný pohled na zbytky starobylých budov zatopených mořskou vodou.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Camel, Pláž Kamari, Pláž Kefalos, Pláž Paradise

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kos: Pláž Agios Stefanos, Pláž Kardamena, Pláž Kefalos, Pláž Marmari, Pláž Mastichari, Pláž Paradise, Pláž Psalidi, Pláž Thermes, Pláž Tigaki, Pláž Zouroudi (Kos - město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám