Pláže na ostrově Kos

Pláž Marmari - ostrov Kos

Marmaris

Marmari

Překrásná písečná pláž Marmari leží v severní části řeckého ostrova Kos, cca 15 km západně od hlavního města. Nachází se u menšího a poklidného rekreačního střediska Marmari.

Kos, Marmari na mapě Google maps

Pláž Marmari je mezi návštěvníky velmi oblíbená, protože se na ni cítíte opravdu příjemně a klidně. Pobřeží pokryté jemným bílým pískem se pozvolna svažuje do křišťálově čisté vody a vytváří tak mělčinu vhodnou k relaxaci a k dětským hrám. Dovolenou si tu tak užívají především rodiny s dětmi a páry. Díky dobrým povětrnostním podmínkám, které panují na severní straně ostrova, budou ale jistě spokojeni i vyznavači windsurfingu a jiných vodních sportů.

V těsné blízkosti pláže se nachází několik taveren, barů, center vodních sportů i ubytovacích kapacit. Rovinatost oblasti a délka pláže láká k romantickým procházkám či k jízdě na kole, například k nedalekému solnému jezeru Alikes. Z pláže lze vidět tureckou pevninu a turisté tak často využívají možnost navštívit tuto exotickou zemi (nejčastěji ve formě výletu do přístavního města Bodrum).

Další turistické cíle na ostrově Kos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Limnaria (Marmari), Pláž Tigaki

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kos: Pláž Agios Stefanos, Pláž Kardamena, Pláž Kefalos, Pláž Marmari, Pláž Mastichari, Pláž Paradise, Pláž Psalidi, Pláž Thermes, Pláž Tigaki, Pláž Zouroudi (Kos - město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám