Pláže na ostrově Kos

Pláž Tigaki - ostrov Kos

Tigaki

Nádherná písečná pláž Tigaki leží v severní části řeckého ostrova Kos, cca 11 km západně od hlavního města. Tigaki se pyšní tím, že je nejdelší pláží na ostrově.

Kos, Tigaki na mapě Google maps

Pláž Tigaki se rozprostírá na pobřeží v délce 10 km a patří tak k nejdelším, ale také k nejoblíbenějším plážím na ostrově. Již několikrát byla oceněna modrou vlajkou EU za svoji čistotu a vybavenost. Pláž pokrývá jemný bílý písek a obklopuje ji křišťálově čisté moře. Vstup do moře je v této oblasti velmi pozvolný a vhodný tak i pro rodiny s menšími dětmi. Na návštěvníky zde dohlížejí i plavčíci.

Pláž je součástí stejnojmenného letoviska Tigaki a je dobře turisticky vybavena, můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky nebo si vyzkoušet některý z vodních sportů. Díky dobrým povětrnostním podmínkám oblast navštěvují vyznavači windsurfingu a jachtingu. Můžete si tu zaplatit i lekci s vyškolenými instruktory. V těsné blízkosti pláže se nachází několik taveren nabízejících chutná řecká jídla.

Tigaki je poměrně rušná pláž, ale dají se tu nalézt i místa klidnější, především na jejích okrajích. Vlny občas na pobřeží vyplaví i chaluhy, ty jsou však neškodné a zdravotně nezávadné a děti si s nimi i rády hrají.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Limnaria (Marmari), Pláž Marmari

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kos: Pláž Agios Stefanos, Pláž Kardamena, Pláž Kefalos, Pláž Marmari, Pláž Mastichari, Pláž Paradise, Pláž Psalidi, Pláž Thermes, Pláž Tigaki, Pláž Zouroudi (Kos - město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám