Pláže na ostrově Kos

Pláž Psalidi - ostrov Kos

Psalidi

Oblíbená písčito-oblázková pláž Psalidi leží ve východní části řeckého ostrova Kos, jen pár kilometrů jižně od hlavního města. Pláž je velmi dobře turisticky vybavena, a to jak pro lenošení na pláži, tak především pro sportovní nadšence.

Kos, Psalidi na mapě Google maps

Psalidi patří k nejoblíbenějším plážím na ostrově, je poměrně dlouhá a ideální pro romantické procházky. Povrch pláže pokrývají hlavně oblázky, ale najdete zde i části s jemným pískem. Na většině její délky jsou turistům k dispozici lehátka a slunečníky.

Aktivnější návštěvníci pláže mohou využít několik center vodních sportů. Díky své poloze je pláž vyhledávaná i surfaři, lze si zaplatit a absolvovat i výcvikovou lekci surfingu nebo potápění. A po dobrém výkonu si můžete vychutnat řeckou kuchyni a čerstvé ryby v nedalekých tavernách. Procházkou po pobřežní promenádě objevíte spoustu obchodů, restaurací i barů.

V přilehlém letovisku Psalidi existuje spousta možností ubytování, od kempu (jediný na ostrově) až po luxusní hotely. Několik hotelů se nachází i přímo u pláže. Pláž Psalidi je snadno přístupná, leží u hlavní silnice. Díky své blízkosti je často navštěvovaná turisty z přilehlého hlavního města Kos a naopak rekreanti z letoviska Psalidi odjíždějí za zábavou a bujarým nočním životem do města Kos (lze tam dojít i pěšky podél pobřeží).

Nedaleko odtud leží pláž Agios Fokas, která je proslulá svými křišťálově modrými vodami a krásným výhledem na západ slunce.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Lambi, Pláž Ramira (Psalidi), Pláž Zouroudi (Kos - město)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kos: Pláž Agios Stefanos, Pláž Kardamena, Pláž Kefalos, Pláž Marmari, Pláž Mastichari, Pláž Paradise, Pláž Psalidi, Pláž Thermes, Pláž Tigaki, Pláž Zouroudi (Kos - město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám