Památky na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Památky -Hrad Asklipio

Hrad Asklipio - ostrov Rhodos

Zřícenina hradu Asklipio (Asklepieion)

Hrad Asklipio

Pozůstatky středověkého hradu Asklipio stojí nedaleko východního pobřeží řeckého ostrova Rhodos. Hrad se nachází ve vnitrozemí ostrova, na kopci nad stejnojmennou vesnicí, cca 64 km jihozápadně od hlavního města.

Rhodos, Hrad Asklipio na mapě Google maps

Hrad Asklipio (či Asklepieion) byl podle dochovaných informací postaven v roce 1479, a to na strategickém místě, na kopci vysokém 250 metrů s výhledem do širokého okolí. V byzantském období, v době johanitských rytířů, sloužil hrad pro obyvatele okolních vesnic jako útočiště před nepřátelskými útoky.

Stavba měla mohutné obranné zdi, dvě strážní věže a její jediný vchod byl umístěn u jihovýchodní rohové zdi. Z pevnosti se dochovaly zbytky vnějších zdí, část jihovýchodní věže i základy malých budov uvnitř hradu.

V současnosti jsou ruiny johanitského hradu poměrně dobře dostupné, vesničky Asklipio vás navedou cedule k úzké klikaté cestičce směřující nahoru na kopec. Za výšlap k hradu budete odměněni krásným výhledem do okolí, uvidíte odtud až na pláž Kiotari.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Nejoblíbenější památky na ostrově Rhodos: Akropole Lindos, Akropole Rhodos, Hrad Monolithos, Klášter Tsambika, Kolossos rhodský (Kolos rhodský), Palác velmistrů - město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám