Památky na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Památky -Hrad Feraklos

Hrad Feraklos - ostrov Rhodos

Zřícenina hradu Feraklos, Feraklos Castle

Hrad Feraklos

Zřícenina johanitského hradu Feraklos se vypíná na kopci nad zálivem Haraki, který leží u východního pobřeží řeckého ostrova Rhodos, zhruba 36 km jihozápadně od hlavního města Rhodos.

Rhodos, Hrad Feraklos na mapě Google maps

Mohutná pevnost Feraklos byla na začátku 14. století dobyta rytíři svatého Jana a následně, v druhé polovině 15. století prošla stavba rekonstrukcí a modernizací. Hrad byl ve své době využíván především jako vězení pro válečné zajatce, ale byl také místem vyhnanství rytířů, kteří se nějak provinili proti tehdejším zákonům. Správci pevnosti drželi i ochrannou ruku nad přilehlými plantážemi cukrové třtiny, která se zpracovávala v závodech přímo zde, pod hradem.

Mezi místními se také vypráví, že dříve byla pevnost využívána i jako pirátská základna.

Z pevnosti se toho do dnešních dnů bohužel moc nedochovalo, viditelné jsou tu ale stále zbytky hradeb a základy paláců i obranných věží.

Pozůstatky pevnosti Feraklos ční nad vesničkou Haraki, která patří mezi menší a poklidná letoviska ostrova Rhodos, a výšlap k jeho ruinám patří mezi oblíbené výlety místních návštěvníků.

A i když toho v současnosti z původní pevnosti už moc nestojí, z  kopce se vám naskytne krásný výhled do okolí. Jako na dlani odtud budete mít záliv s pláží Haraki i sousední, velmi krásnou, pláž Agia Agatha.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Nejoblíbenější památky na ostrově Rhodos: Akropole Lindos, Akropole Rhodos, Hrad Monolithos, Klášter Tsambika, Kolossos rhodský (Kolos rhodský), Palác velmistrů - město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám