Letoviska ostrova Rhodos

Asklipio - ostrov Rhodos

Asklipio

Krásná vnitrozemská vesnice Asklipio leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 64 km jihozápadně od hlavního města. Dominantou vesničky je zřícenina středověkého hradu Asklipio, která stojí na blízkém kopci.

Rhodos, Asklipio na mapě Google maps

Turistické letovisko Asklipio

Vesnice Asklipio se rozkládá v kopcovitém terénu rhodského vnitrozemí a její okolí je doslova poseto olivovníky a vinnou révou. Asklipio je menší vesnice, ale velmi krásná a poměrně i dost živá, protože zde žije hodně stálých obyvatel.

Ústředním bodem vesnice je náměstí před byzantským kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Nachází se tu několik příjemných taveren a restaurací, množství obchodů a letovisko nabízí svým návštěvníkům i ubytovací služby (od levných apartmánů až po moderní penziony).

Asklipio a historické památky

Vesnice je známá především pro své krásné historické památky. Kostel Nanebevzetí Panny Marie, jehož nejstarší část pochází z roku 1060, byl nedávno restaurován a je nádherný jak zvenku, tak především uvnitř. Interiér kostela zdobí jemné nástěnné malby z byzantského období.

Ke kostelu patří také malé folklorní muzeum, které je umístěno v budově bývalé lisovny oleje. V muzeu uvidíte historické exponáty různé povahy, nacházejí se tu náboženské předměty a ikony i nástroje používané v každodenním životě v zemědělství a při lisování oleje.

Dominantou vesnice je středověký hrad Asklipio, který na ni dohlíží z blízkého kopce. Hrad Asklipio zde postavili johaničtí rytíři v 15. století a jeho pozůstatky jsou dnes volně přístupné veřejnosti.

Své jméno prý vesnice získala podle starověkého chrámu, který byl zasvěcen bohu medicíny a léčení Asklepiovi a který tu kdysi stával. Jeho pozůstatky se však bohužel nedochovaly.

Asklipio jako tip na výlet

Vesnička bývá častým cílem turistů z blízkého okolí, zejména z oblíbeného přímořského letoviska Kiotari, odkud se sem dá dojet i na kole (letovisko je vzdálené cca 4 km).

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Gennadi, Kiotari, Vati

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám