Greece

Výlety na ostrově Rhodos

Hlavní strana - Rhodos - Výlety - Klášter v oblacích Tsambika

Klášter v oblacích Tsambika - ostrov Rhodos

Jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově Rhodos, zlatavá písečná pláž Tsambika, leží v zátoce obklopené skálou obrostlou piniemi a cypřiši. Na vrcholu této majestátní, stejnojmenné hory naleznete klášter Panny Marie z Tsambiky. Díky její poloze vysoko nad úrovní moře se stavbě přezdívá „klášter v oblacích“.

Rhodos, Klášter v oblacích Tsambika na mapě Google maps

Klášter Panny Marie z Tsambiky je někdy také nazývaný jako klášter Moni Tsambika nebo Panagia Tsambika. K tomuto působivému místu se váže legenda o manželském páru, který si dlouho přál potomka, ale nebylo mu dáno. Jednou večer uviděl muž na hoře oslnivou záři, vydal se tím směrem a u ohně objevil ikonu Matky boží. U této ikony potom přísahal, že bude-li jeho žena požehnána dítětem, postaví Matce boží na hoře klášter. Po návratu domů se od manželky dozvěděl šťastnou zprávu. Narozená holčička dostala jméno Tsambika a muž dostál svému slibu a na hoře nechal vystavět kostel. Klášter je dodnes poutním místem žen modlících se za narození potomka. Jsou-li jejich modlitby vyslyšeny, synové dostávají jméno Tsambikos a dcery jméno Tsambika.

Výšlap nahoru ke klášteru je trochu náročnější procházkou, to je pravda. Na druhou stranu budete odměněni opravdu úžasným výhledem. Můžete se pokochat pohledem na nejvyšší horu ostrova, Mount Attáviros, letovisko Kolymbia a nekonečné moře. Je vidět i část pobřeží až k městu Lindos. Autem vyjedete přibližně do dvou třetin kopce, kde se nachází parkoviště. Odtud už potom musíte pěšky – po zpevněném kamenném chodníku čítajícím asi 300 schodů až nahoru k bílým zdem kláštera Tsambika.

Hora Tsambika tvoří přírodní stěnu mezi pláží Tsambika a letoviskem Kolymbia. Pláž je díky ní chráněná před větrem i okolním prostředím a pro návštěvníky ostrova je opravdovým rájem klidu a odpočinku. I samotná pláž proto stojí za vaši pozornost. Nejsnáze se k ní dostanete odbočkou z hlavní silnice kopírující východní pobřeží.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Tipy na výlety na ostrově Rhodos: Bílé městečko Lindos, Hlavní město Rhodos, Ostrov Symi a klášter Panormitis, Pláž a maják Prasonisi, Sedm pramenů (Eptá Pigés), Údolí motýlů (Petaloudes), Vodní park Faliraki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám