Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Tsambika - ostrov Rhodos

Tsambika

Jedna z nejkrásnějších pláží řeckého ostrova Rhodos, písečná pláž Tsambika, leží na jeho severo-východním pobřeží, cca 25 km jižně od hlavního města Rhodos. Pláž vyniká především díky svému jemnému, zlatavému písku a křišťálově čisté vodě.

Rhodos, Tsambika na mapě Google maps

Pláž Tsambika (nebo také Tsampika) se rozprostírá v dlouhé zátoce na úpatí skály porostlé cypřiši a piniemi. Pláž měří více než 2 km a po celé její délce ji pokrývá úžasně jemný písek, který ocení především rodiny s malými dětmi. Silné sluneční paprsky ale mohou písek hodně rozpálit, je proto třeba pamatovat i na plážovou obuv. Podle místních je tady sluneční svit dokonce tak intenzivní, že jeden den strávený na pláži Tsambika vyváží týden na jakékoliv jiné pláži. Jeho intenzita je přičítána okolním skaliskům, od nichž se sluneční paprsky odrážejí a znásobují tak svoji sílu.

Pláž Tsambika se nachází na východním pobřeží ostrova Rhodos, mezi přímořskými letovisky Kolymbia a Stegna. Zajímavostí je, že se rozprostírá na církevní půdě, a proto tu není povolena žádná výstavba, ale pláž je volně přístupná. Pláž Tsambika tak nepřiléhá k žádnému turistickému středisku, ale funguje zde několik plážových barů a taveren. K dispozici je tu návštěvníkům velké množství lehátek a slunečníků, samozřejmostí je sociální zařízení a plážové sprchy a najdeme tu i několik provozoven adrenalinových vodních sportů.

Část pláže nalevo od těchto taveren a barů je kratší, ale více vyhledávaná rodinami s malými dětmi, protože je tu velmi pozvolný vstup do moře. Napravo od taveren se nachází delší část pláže, možná i trochu klidnější, ale s rychlejším vstupem do vody.

Díky okolním skaliskům si můžete vychutnat i krásný pohled na pláž z větší výšky. Nahoře, na jedné skále uvidíte malý bílý kostelíček, ke kterému se dá dojít a budete mít odtud celou oblast jako na dlani. Klášter Moni Tsambika (Panny Marie z Tsambiky) dal jméno právě této pláži a váže se k němu také zajímavá legenda, díky které se klášter stal poutním místem pro ženy, jež mají problém s otěhotněním.

Na pláž Tsambika lze pohodlně dojet autem, odbočkou z hlavní silnice vedoucí kolem východního pobřeží ostrova. Parkoviště se nachází přímo u pláže. V hlavní letní sezoně zajíždí až k pláži také pravidelný autobusový spoj z blízkého letoviska Kolymbia a jeho předposlední zastávka se nachází právě pod klášterem Moni Tsambika. Odtud vás poté čeká výšlap nahoru na skálu. Pláž Tsambika je také oblíbenou zastávkou lodních výletů.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Kolymbia, Pláž Stegna

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám