Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Tsambika - ostrov Rhodos

Nádherná zátoka chráněná skalisky, tyrkysová voda, zlatavý písek a horké sluneční paprsky… to je jedna z nejslavnějších pláží na ostrově Rhodos, kterou rozhodně doporučujeme k návštěvě. Pláž Tsambika (někdy psané také jako Tsampika) leží na východní straně ostrova, 25 km jižně od města Rhodos, v blízkosti letoviska Kolymbia. Spíše užší, 2,5 km dlouhá pláž je organizovaná a oblíbená u rodin s dětmi.

Rhodos, Tsambika na mapě Google maps

Zlatavá písečná pláž rozprostírající se na úpatí hory porostlé cypřiši a piniemi je jako stvořená pro klid, relaxaci a užívání si řeckého slunce. Na vrcholu hory stojí klášter Panny Marie z Tsambiky, podle něhož získala pláž své jméno. Podle místních je tady sluneční svit tak intenzivní, že jeden den strávený na pláži Tsambika vyváží týden na jakékoliv jiné pláži. Jeho intenzita je přičítána okolním skaliskům, od nichž se sluneční paprsky odrážejí a znásobují tak svoji sílu. Tomu napovídá i název pláže, který v překladu znamená „svit ohně“.

Pláž poskytuje svým návštěvníkům komfortní zázemí v podobě lehátek se slunečníky, sprch, toalet, několika taveren, minimarketů i provozoven různých vodních sportů. Další služby, včetně noční zábavy, najdete v nedalekém letovisku Kolymbia.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám