Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Tsambika - ostrov Rhodos

Nádherná zátoka chráněná skalisky, tyrkysová voda, zlatavý písek a horké sluneční paprsky… to je jedna z nejslavnějších pláží na ostrově Rhodos, kterou rozhodně doporučujeme k návštěvě. Pláž Tsambika (někdy psané také jako Tsampika) leží na východní straně ostrova, 25 km jižně od města Rhodos, v blízkosti letoviska Kolymbia. Spíše užší, 2,5 km dlouhá pláž je organizovaná a oblíbená u rodin s dětmi.

Rhodos, Tsambika na mapě Google maps

Zlatavá písečná pláž rozprostírající se na úpatí hory porostlé cypřiši a piniemi je jako stvořená pro klid, relaxaci a užívání si řeckého slunce. Na vrcholu hory stojí klášter Panny Marie z Tsambiky, podle něhož získala pláž své jméno. Podle místních je tady sluneční svit tak intenzivní, že jeden den strávený na pláži Tsambika vyváží týden na jakékoliv jiné pláži. Jeho intenzita je přičítána okolním skaliskům, od nichž se sluneční paprsky odrážejí a znásobují tak svoji sílu. Tomu napovídá i název pláže, který v překladu znamená „svit ohně“.

Pláž poskytuje svým návštěvníkům komfortní zázemí v podobě lehátek se slunečníky, sprch, toalet, několika taveren, minimarketů i provozoven různých vodních sportů. Další služby, včetně noční zábavy, najdete v nedalekém letovisku Kolymbia.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Haraki (Charaki), Pláž Kolymbia, Pláž Massari (Masari), Pláž Stegna, Pláž Traganou

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ixia, Pláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni Koskinou, Pláž Theologos, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám