Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kalithea - ostrov Rhodos

Kalithea

Menší písčito-oblázková pláž Kalithea (někdy psané také jako Kallithea) leží na východním pobřeží ostrova asi 8 km jižně od města Rhodos, v blízkosti stejnojmenného letoviska Kalithea. Pláž Kalithea je 500 m dlouhá, organizovaná a je známá pro své horké léčivé prameny. Tyto dnes již bývalé přímořské termální lázně jsou chráněné okolním prostředím skalnatého zálivu a svým návštěvníkům poskytují kromě odpočinku také ideální podmínky pro potápění. Pláž je oceněna modrou vlajkou.

Rhodos, Kalithea na mapě Google maps

Lázně Kalithea byly vystavěny v roce 1930 podle návrhu italského architekta Pietra Lombardiho. Od té doby lázně bohužel chátraly, ale ve 20. století se dočkaly obnovy a prošly rozsáhlou rekonstrukcí pod rukama italských stavitelů. Dnes sice již v provozu nejsou, ale jedná se skutečně o krásný záliv s působivými lázeňskými budovami ozdobenými mozaikami, v klidném prostředí palem a borovic. Díky skalnatému podloží je moře čisté a doslova září svoji modrou barvou, což láká především milovníky potápění – je zde i potápěčská škola. Pro občerstvení návštěvníkům poslouží několik taveren, k dispozici jsou i lehátka a slunečníky. Toto romantické, zároveň ale i divoké místo, najdete jen kousek od hlavního města Rhodos.

Kromě vyhledávané pláže Kalithea ukrývá tato oblast ale mnohem více menších pláží a zátok. Bude-li malá pláž pod lázněmi přeplněná turisty, kteří sem přijíždějí z města Rhodos na malých lodích, nenechte se odradit a zkuste objevit nějakou vedlejší a klidnější zátoku (jeďte směrem na Faliraki a sledujte cedule po levé straně).

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Kokkina, Pláž Nikolas, Pláž Oasis, Pláž Tasos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám