Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kalithea - ostrov Rhodos

Kalithea

Malá písečná pláž Kalithea leží v severovýchodní části řeckého ostrova Rhodos, cca 8 km jižně od hlavního města. Ve stejné zátoce se nacházejí známé bývalé termální lázně Kalithea.

Rhodos, Kalithea na mapě Google maps

Pláž Kalithea (či Kallithea) tvoří součást stejnojmenného turistického letoviska Kalithea, které se rozprostírá u severovýchodního pobřeží ostrova Rhodos, mezi hlavním městem Rhodos a jedním z nejoblíbenějších turistických středisek Faliraki. Letovisko Kalithea ale patří stále k těm klidnějším.

Pláž Kalithea je úzká a zhruba 200 m dlouhá pláž, kterou pokrývá nádherně jemný písek, u vstupu do moře poté spíše směs písku a oblázků. Kalithea je organizovaná pláž s lehátky a slunečníky. Díky pozvolnému vstupu do moře je pláž oblíbená mezi rodinami s dětmi.

Písčitá až písčito-oblázková pláž Kalithea leží v zátoce, která je však z většiny skalnatá. Vstup do moře je tak na jiných místech obtížnější a mořské dno také klesá rychleji, na druhou stranu je tu ale moře průzračně čisté a ideální pro pozorování podmořského života. V oblasti funguje i několik potápěčských škol.

Ve stejné zátoce se nacházejí termální lázně Kalithea. Terapeutické účinky zdejších studených termálních pramenů byly známé již ve starověku a slávu si poté lázně znovu získaly na počátku 20. století, kdy je využívali Italové. Dnes sice již lázně jako takové v provozu nejsou, ale celý lázeňský areál byl zrekonstruován a veřejnosti slavnostně znovuotevřen v roce 2007. V současnosti se jedná o překrásnou odpočinkovou zónu s působivými lázeňskými budovami ozdobenými mozaikami, umístěnou v klidném prostředí okolních palem a borovic. Pro občerstvení návštěvníkům poslouží několik taveren, k dispozici jsou i lehátka a slunečníky.

Kromě vyhledávané pláže Kalithea však letovisko ukrývá mnohem více menších pláží a zátok. Bude-li malá pláž pod lázněmi přeplněná turisty, nenechte se odradit a zkuste objevit nějakou vedlejší a klidnější zátoku (jeďte směrem na Faliraki a sledujte cedule po levé straně). Ty nejhezčí z nich jsou vybaveny lehátky a slunečníky a každá takto organizovaná pláž mívá i vlastní plážový bar, podle kterého je také pojmenována – vyzkoušet tak můžete například pláž Kokkina, pláž Oasis, pláž Tasos nebo pláž Nikolas.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Kokkina, Pláž Nikolas, Pláž Oasis, Pláž Tasos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agathi (Agia Agatha), Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Elli (Město Rhodos), Pláž Faliraki, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Prasonisi, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám