Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Kalithea - ostrov Rhodos

Kalithea

Menší písčito-oblázková pláž Kalithea (někdy psané také jako Kallithea) leží na východním pobřeží ostrova asi 8 km jižně od města Rhodos, v blízkosti stejnojmenného letoviska Kalithea. Pláž Kalithea je 500 m dlouhá, organizovaná a je známá pro své horké léčivé prameny. Tyto dnes již bývalé přímořské termální lázně jsou chráněné okolním prostředím skalnatého zálivu a svým návštěvníkům poskytují kromě odpočinku také ideální podmínky pro potápění. Pláž je oceněna modrou vlajkou.

Rhodos, Kalithea na mapě Google maps

Lázně Kalithea byly vystavěny v roce 1930 podle návrhu italského architekta Pietra Lombardiho. Od té doby lázně bohužel chátraly, ale ve 20. století se dočkaly obnovy a prošly rozsáhlou rekonstrukcí pod rukama italských stavitelů. Dnes sice již v provozu nejsou, ale jedná se skutečně o krásný záliv s působivými lázeňskými budovami ozdobenými mozaikami, v klidném prostředí palem a borovic. Díky skalnatému podloží je moře čisté a doslova září svoji modrou barvou, což láká především milovníky potápění – je zde i potápěčská škola. Pro občerstvení návštěvníkům poslouží několik taveren, k dispozici jsou i lehátka a slunečníky. Toto romantické, zároveň ale i divoké místo, najdete jen kousek od hlavního města Rhodos.

Kromě vyhledávané pláže Kalithea ukrývá tato oblast ale mnohem více menších pláží a zátok. Bude-li malá pláž pod lázněmi přeplněná turisty, kteří sem přijíždějí z města Rhodos na malých lodích, nenechte se odradit a zkuste objevit nějakou vedlejší a klidnější zátoku (jeďte směrem na Faliraki a sledujte cedule po levé straně).

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agia Marina, Pláž Faliraki, Pláž Kathara, Pláž Kavourakia, Pláž Reni Koskinou

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ixia, Pláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni Koskinou, Pláž Theologos, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám