Greece

Výlety na ostrově Rhodos

Hlavní strana - Rhodos - Výlety - Pláž a maják Prasonisi

Pláž a maják Prasonisi - ostrov Rhodos

Patříte-li mezi milovníky vodních sportů či přírodních zajímavostí, určitě vám doporučujeme navštívit i nejjižnější výběžek ostrova – pláž Prasonisi. Je to velmi unikátní pláž, protože se nachází na místě, kde se sbíhají dvě zátoky. Vyvářejí tak dlouhý písečný pruh, z obou stran obklopený mořem, s výbornými povětrnostními podmínkami vhodnými pro windsurfing, kitesurfing apod.

Rhodos, Pláž a maják Prasonisi na mapě Google maps

Místo je známé jako „polibek dvou moří“, protože dlouhou písečnou pláž omývá z jedné strany Středozemní moře a z druhé strany moře Egejské. Po většinu dne je pláž plná surfařů, když ale vrcholí příliv, suchou nohou neprojdete – odtud název „polibek dvou moří“. Po tomto písečném chodníčku dojdete až k nejjižnějšímu cípu ostrova, malému kopcovitému poloostrovu, který vám nabídne úžasný výhled do okolní krajiny. Pokud budete mít čas a sílu a vyšlápnete i na druhý, vzdálenější kopec, dojdete k majáku Prasonisi.

Více informací o pláži Prasonisi naleznete zde.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Tipy na výlety na ostrově Rhodos: Bílé městečko Lindos, Hlavní město Rhodos, Klášter v oblacích Tsambika, Ostrov Symi a klášter Panormitis, Sedm pramenů (Eptá Pigés), Údolí motýlů (Petaloudes), Vodní park Faliraki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám