Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Prasonisi - ostrov Rhodos

Prasonisi

Prasonisi (někdy psané také jako Prassonissi) je velmi zvláštní a jedinečná pláž nacházející se na samém jihu ostrova Rhodos, 90 km od hlavního města. Nejzazší cíp ostrova je k pevnině připojen pruhem tekutých písků a vytváří tak 3 km dlouhou písečnou pláž. Ta je označována za ráj surfařů, kteří sem směřují především za krystalicky modrou vodou a divokými vlnami. Pláž je neorganizovaná.

Rhodos, Prasonisi na mapě Google maps

Pláž Prasonisi se skládá ze dvou písečných zátok, které se sbíhají na skalnatém ostrůvku. Někdy se k tomuto ostrůvku dostanete suchou nohou, jindy musíte přeplavat – záleží na hladině moře nebo lépe řečeno dvou moří – u jižního výběžku ostrova se stýkají Středozemní a Egejské moře. Kvůli silnému větru a velkým vlnám je pláž Prasonisi vyhledávaná milovníky windsurfingu. Zejména v měsících červenci a srpnu, kdy vanou severní větry zvané „meltemi“, je jimi pláž přeplněná.

Většina surfařů si vozí vlastní vybavení na windsurfing, ale dá se zde i vypůjčit. V blízkosti pláže najdete také taverny a pokoje k pronájmu. Vzhledem k tomu, že ubytování přímo u pláže je limitované, surfaři často využívají ubytovací kapacity blízkých letovisek Plimmiri, Lachania a Gennadi.

Prasonisi je hodnocena jako jedna z nejvíce impozantních pláží na ostrově Rhodos, je opravdu odlišná od všech ostatních. Proto i když nejste vyznavači windsurfingu, pláž stojí za návštěvu už kvůli samotnému výhledu – především když se díváte na pláž seshora z přilehlého kopce.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Georgios (Agios Pavlos), Pláž Mavros Kavos, Pláž Plimiri

Nejoblíbenější pláže na ostrově Rhodos: Pláž Afandou, Pláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay), Pláž Anthony Quinn (Vagies), Pláž Faliraki, Pláž Ixia, Pláž Kalithea, Pláž Kolymbia, Pláž Ladikou, Pláž Megali Paralia (Lindos), Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni Koskinou, Pláž Theologos, Pláž Tsambika

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám