Greece

Pláže na ostrově Rhodos

Pláž Prasonisi - ostrov Rhodos

Prasonisi (někdy psané také jako Prassonissi) je velmi zvláštní a jedinečná pláž nacházející se na samém jihu ostrova Rhodos, 90 km od hlavního města. Nejzazší cíp ostrova je k pevnině připojen pruhem tekutých písků a vytváří tak 3 km dlouhou písečnou pláž. Ta je označována za ráj surfařů, kteří sem směřují především za krystalicky modrou vodou a divokými vlnami. Pláž je neorganizovaná.

Rhodos, Prasonisi na mapě Google maps

Pláž Prasonisi se skládá ze dvou písečných zátok, které se sbíhají na skalnatém ostrůvku. Někdy se k tomuto ostrůvku dostanete suchou nohou, jindy musíte přeplavat – záleží na hladině moře nebo lépe řečeno dvou moří – u jižního výběžku ostrova se stýkají Středozemní a Egejské moře. Kvůli silnému větru a velkým vlnám je pláž Prasonisi vyhledávaná milovníky windsurfingu. Zejména v měsících červenci a srpnu, kdy vanou severní větry zvané „meltemi“, je jimi pláž přeplněná.

Většina surfařů si vozí vlastní vybavení na windsurfing, ale dá se zde i vypůjčit. V blízkosti pláže najdete také taverny a pokoje k pronájmu. Vzhledem k tomu, že ubytování přímo u pláže je limitované, surfaři často využívají ubytovací kapacity blízkých letovisek Plimmiri, Lachania a Gennadi.

Prasonisi je hodnocena jako jedna z nejvíce impozantních pláží na ostrově Rhodos, je opravdu odlišná od všech ostatních. Proto i když nejste vyznavači windsurfingu, pláž stojí za návštěvu už kvůli samotnému výhledu – především když se díváte na pláž seshora z přilehlého kopce.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Pláže v blízkém okolíPláž Agios Georgios (Agios Pavlos), Pláž Mavros Kavos, Pláž Plimiri

Nejoblíbenější pláže na ostrově RhodosPláž AfandouPláž Agios Pavlos (Lindos - Saint Paul Bay)Pláž Anthony Quinn (Vagies)Pláž FalirakiPláž IxiaPláž KalitheaPláž KolymbiaPláž LadikouPláž Megali Paralia (Lindos)Pláž Pefki, Pláž Prasonisi, Pláž Reni KoskinouPláž TheologosPláž Tsambika

Letoviskaplážepamátky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám