Letoviska ostrova Rhodos

Kattavia - ostrov Rhodos

Kattavia

Malá, tradiční vesnice Kattavia se nachází v jižní části řeckého ostrova Rhodos, cca 84 km od hlavního města. Jedná se o nejjižnější obec ostrova Rhodos.

Rhodos, Kattavia na mapě Google maps

Vesnice Kattavia

Obec Kattavia leží na křižovatce, kde se protínají silnice spojující východní a západní pobřeží ostrova Rhodos. Rozprostírá se uprostřed úrodné planiny, obklopena malebnými kopci, které mění barvu v závislosti na střídajících se ročních obdobích.

Kattavia je tradiční zemědělská vesnice s několika starými domy, z nichž některé jsou už dlouho opuštěné a zchátralé. Náměstí vesničky je ale pěkné, nachází se tu několik taveren a minimarket. V Kattavii stojí i několik pěkných kostelíků a kapliček. Známý je především kostel Agia Paraskevi z 19. století, zasvěcený patronce této obce, a kostel Panagia Katholiki (Nanebevzetí Panny Marie) z 10. století, který stojí na místním hřbitově.

Nejvíce vesnička ožívá 26. července na svátek patronky obce Agia Paraskevi. Celá slavnost začíná už večer před tímto svátek a končí až večer dne následujícího po svátku, takže toto veselí trvá v podstatě tři dny.

Blízké okolí Kattavie

Díky blízkosti surfařské pláže Prasonisi (zhruba 10 km směrem na jih) vyrostlo ve vesnici i několik ubytovacích kapacit, protože ubytování na samém jihu ostrova je velmi omezené a surfaři tak vyhledávají apartmány v nejbližších letoviskách. Nedaleko Kattavie, na východním pobřeží ostrova, se nacházejí dvě krásné písčité pláže Mavros Kavos a Agios Georgios, které jsou neorganizované a velmi klidné, ideální pro strávení chvilek jen ve dvou.

Největší rozvoj zažila Kattavia během italské nadvlády, kdy Italové chtěli obnovit a využít potenciál této úrodné zemědělské oblasti. A stopy z této doby jsou tu patrné dodnes – mnoho zchátralých italských obydlí, stará italská továrna na zpracování hedvábí nebo staré letiště (po levé ruce, když jedete směrem na Prasonisi).

Naopak po pravé straně směrem na Prasonisi se rozkládá archeologické naleziště Vroulia. Jedná se o pozůstatky starobylého pobřežního osídlení (podle mnohých předchůdce dnešní Kattavie), známého pro své terakotové lodě zvané „plavidla Vroulia“.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám