Letoviska ostrova Santorini

Karterados - ostrov Santorini

Karterados

Letovisko Karterados tvoří stejnojmenná malebná vesnice, která leží ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Santorini. Nachází se v krásném prostředí okolních vinic, v těsné blízkosti hlavního města Fira (cca 2 km východně).

Santorini, Karterados na mapě Google maps

Počátky osídlení vesnice Karterados sahají do 17. století, slavným a prosperujícím městečkem se stala v 19. století, kdy tu vyrostlo několik panství a "kapitánských" domků. V současnosti je Karterados klidná vesnice se zajímavou architekturou. Při procházce podél malebných dlážděných cest se vám budou postupně objevovat tradiční staré domky postavené a vytesané přímo ve skalách. Stojí tu několik krásných kostelů, například kostel Nanebevstoupení nebo kostel Agios Nikolaos. Můžete se také pokochat úžasným výhledem na dlouhé zelené údolí s vinicemi a východní pobřeží ostrova.

Na hlavním náměstí městečka stojí krásný větrný mlýn a byla tu postavena pamětní deska za oběti druhé světové války. Karterados poskytuje základní turistické služby, ve vesnici se nachází několik restaurací, kaváren, obchodů i tradiční pekárny, ve kterých můžete ochutnat domácí chléb či lahodné sušenky. K ubytování slouží rezidenční apartmány i větší hotely s vlastními bazény. Navštívit můžete také místní tenisový klub.

Z letoviska se po silnici směrem na východ dostanete k plážím Karterados a Exo Gialos, které pokrývá směs tmavých sopečných oblázků a písku a jejichž břehy omývá modré, křišťálově čisté moře. Obdiv si jistě zaslouží skalní útvary s jedinečnými obrazci vytvořenými dlouhodobým působením větru, mořské vody a písku.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Messaria, Město Fira, Vothonas

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám