Letoviska ostrova Santorini

Messaria - ostrov Santorini

Messaria

Letovisko Messaria tvoří stejnojmenná vesnice, která leží ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Santorini, v krásném prostředí vinic a olivových hájů. Její vzdálenost od hlavního města Fira je cca 4 km.

Santorini, Messaria na mapě Google maps

Část vesnice je postavena na kaldeře (jícnu sopky) a nabízí tak exkluzivní výhled na sopku a dálky Egejského moře. Počátky vesnice sahají do poloviny 17. století a největší rozmach zažila v 19. století, kdy fungovala jako průmyslové centrum ostrova a kromě velké továrny zde vyrostlo několik panství. Dnešní Messaria je mnohem elegantnější, i když její obraz stále trochu divočejší. Krásu zdejší oblasti podtrhují vinice, které se táhnou celým santorinským vnitrozemím.

Messaria je přátelské a čilé letovisko s několika obchody, restauracemi, kavárnami a dalšími turistickými službami. Ubytovat se tu můžete jak v hotelech, tak i jednotlivých apartmánech a pokojích. Díky slunnému počasí a úrodné půdě se tu daří pěstování vína, přičemž zdejší vinařství se specializují především na jeho jemnější odrůdy. Využijte návštěvu vesnice a určitě se zúčastněte i ochutnávky zdejších vín.

V oblasti stojí zřícenina hradu George Emmanuel Argyros pocházející z 80. let 19. století. Po silném zemětřesení však musel být hrad opraven a dnes slouží jako muzeum, které shromažďuje nábytek a další předměty z 19. století. Místo je také unikátní v tom, že přízemí této neoklasicistní budovy funguje jako luxusní penzion. Jistě si dokážete představit tu úžasnou atmosféru.

V blízkosti letoviska leží další krásné vesničky Vothonas a Karterados, ve kterých se při své cestě po vnitrozemí můžete také zastavit. K návštěvě určitě doporučujeme nedaleké hlavní město Fira s nádhernými památkami ve stylu kykladské architektury a s širokými možnostmi nakupování a zábavy. Chcete-li si užít moře a pláže, vydejte se například do letoviska Kamari se stejnojmennou pláží pokrytou černým sopečným pískem. Jižně od Kamari leží jedna z nejkrásnějších santorinských pláží Perissa.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Karterados, Vothonas

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám