Letoviska ostrova Santorini

Emporio - ostrov Santorini

Emporeio

Emporio

Letovisko Emporio a stejnojmenná vesnice se nacházejí v jižní části vnitrozemí řeckého ostrova Santorini, cca 10 km jižně od hlavního města Fira. Leží v krásném prostředí, na úpatí pohoří Profitis Ilias (Proroka Eliáše).

Santorini, Emporio na mapě Google maps

Vesnice byla v minulosti důležitým obchodním centrem, což naznačuje i její název. Řecké slovo "emporio" totiž znamená "obchod". V současnosti se jedná o klidnější město s krásnými domy a uličkami. Domy se z bezpečnostních důvodů stavěly hodně blízko u sebe a do svahu, uličky mezi nimi jsou tak opravdu úzké a křivolaké. Mnohé z těchto domů místní pěkně opravili.

K dispozici je zde turistům několik obchodů, restaurací, barů i tradičních taveren s chutnými řeckými jídly i výtečnými víny. K ubytování slouží jak luxusní hotely a apartmány, tak i menší domečky a pokoje k pronájmu.

Oblast Emporio je jistě zajímavým tipem na výlet, protože tu naleznete spoustu historických památek a několik krásných kostelů či kapliček s typickými modrými střechami. Například velký kostel Saint Nicholas Marmaritis postavený z mramoru. Velkou pozornost přitahuje také hrad Kasteli, jeden ze středověkých opevněných hradů na Santorini. Nedaleko, na náměstí Goulas stojí věž Nimborio, která sloužila jako strážní věž. Vesnice Emporio leží nedaleko kopce Gavrilos s pozůstatky několika větrných mlýnů.

Emporion se nachází na strategickém místě, ve vnitrozemí mezi oblíbenými turistickými letovisky a krásnými plážemi. V blízkosti naleznete například letovisko Perissa s velmi unikátní pláží, které dominuje skalnatý výběžek Mesa Vouno. Doporučit můžeme také jednu z nejkrásnějších pláží ostrova Vlychadu nebo živější pláž Perivolos.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Agios Georgios, Perissa, Perivolos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám