Letoviska ostrova Santorini

Vlichada - ostrov Santorini

Vlichada

Menší a klidné letovisko Vlichada leží v jižní části řeckého ostrova Santorini, cca 11 km od hlavního města Fira. Je známé především díky své kouzelné pláži, která patří k nejoblíbenějším a nejfotografovanějším plážím na Santorini.

Santorini, Vlichada na mapě Google maps

Letovisko Vlichada je vzdálenější od rušných turistických středisek ostrova, svým návštěvníkům nabízí ale vše potřebné, včetně taveren a restaurací i ubytovacích kapacit. Letovisko vyhledávají spíše klidnější a romantičtější povahy, netradiční zážitek vám může dopřát také kavárna plovoucí na moři. Nachází se tu malý rybářský přístav a Vlichada bývá i místem vyplutí pro "podmořské" výlety.

Součástí letoviska je stejnojmenná pláž Vlychada, která fascinuje svými skalními útvary. Pobřeží lemují vápencové skály, z nichž letité působení počasí a mořských vlivů vytvořilo přímo umělecké dílo. V jejich stínu leží úzká pláž posetá tmavými lávovými kamínky, s pozvolným vstupem do moře.

Za návštěvu jistě stojí blízké archeologické naleziště Akrotiri, unikátní především svým stářím. Díky zdejším nálezům se můžeme vrátit zpět až o neuvěřitelných 6 tisíc let! Významu oblast nabyla především v době bronzové, ze které pochází množství dochovaných pozůstatků.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Agios Georgios, Exomitis

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám