Pláže na ostrově Santorini

Pláž Eros - ostrov Santorini

Eros

Velmi romantická, oblázková pláž Eros leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 10 km jižně od hlavního města Fira.

Santorini, Eros na mapě Google maps

Pláž Eros je trochu zastrčená a odlehlá od turisticky nejvytíženějších oblastí na ostrově. Ti, co ji ale navštívili, mluví o nejromantičtější pláži na Santorini. Nachází se v blízkosti letoviska Vlichada a je vlastně pokračováním její dlouhé pláže Vlychada.

Eros je jednoznačně pláž s atmosférou. Pokrývá ji tmavý písek až oblázky a chrání ji ohromující bílo-hnědé útesy. Pláž je částečně organizovaná, odpočinout si můžete na krásných lehátkách se slaměnými slunečníky. A co vás jistě uchvátí, je místní plážový bar, který jen dotváří působivý obraz pláže. Elegantní plážový bar je postavený z kamene a dřeva a zatímco si vychutnáváte osvěžující koktejl, můžete relaxovat na pohovkách nebo v houpacích sítích. Z baru hraje také podmanivá hudba, která vás nutí se zasnít i během dne.

Zdejší krásná scenerie a jedinečný bar lákají k pořádání různých večírků, včetně svatebních hostin. Pro uvolnění a zábavu tu slouží i pěkné plážové hřiště u moře či pronájem kanoí.

Část pláže je neorganizovaná. Toužíte-li po troše klidu a soukromí, vydejte se na vzdálenější konec pláže, kde najdete jen skály, písek a moře. Během dlouhých let tu vítr, mořská voda a déšť vytvářely ve skalách nádherné obrazce. Zdejší moře je trochu hlubší, ale křišťálově čisté.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Almyra, Pláž Vlychada

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám