Pláže na ostrově Santorini

Pláž Almyra - ostrov Santorini

Almira Beach

Almyra

Malá a izolovaná oblázková pláž Almyra leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 10 km jižně od hlavního města Fira.

Santorini, Almyra na mapě Google maps

Pláž Almyra spadá pod oblast Akrotiri a nachází se nedaleko významného archeologického naleziště Akrotiri, které odkrylo vyspělé starobylé městečko, díky sopečnému prachu a popelu dokonale zakonzervované až dodnes.

Pláž Almyra je poměrně skrytá a izolovaná, protože není úplně snadno dostupná. Abyste se k ní dostali, budete muset k pobřeží sestoupit po prašné cestě (vede z vesnice Akrotiri). Odměnou vám pak ale bude klid a soukromí, které tu najdete. Pláž pokrývají malé oblázky a omývá ji křišťálově čistá voda. Obdobně jako u známé sousední pláže Vlychada, můžete i tady pozorovat nádherné útesy vytesané mořem, větrem a deštěm.

Pláž není organizovaná a nedisponuje turistickým zázemím. Jediná věc, kterou tu najdete, je krásná rybářská taverna postavená přímo u moře. Navštívíte-li pláž Almyra, určitě si do "taverny kapitána Marca" zajděte, protože kuchař tu připravuje jídlo z čerstvých rybářských úlovků a zeleniny a podává tu i vlastní víno.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Akrotiri, Pláž Eros, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám