Pláže na ostrově Santorini

Pláž White Beach - ostrov Santorini

Bílá pláž (Aspri Paralia)

White Beach

White Beach neboli Bílá pláž leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 14 km jihozápadně od hlavního města Fira. Své jméno pláž získala podle okolních zářivě bílých skal, které jsou na Santorini vzácné.

Santorini, White Beach na mapě Google maps

White Beach je menší pláž, pokrytá šedým vulkanickým pískem i světlými oblázky. Okolní bílé útesy však září do dáli. Turisté mohou využít pronajímaných lehátek a slunečníků, jinak není pláž nijak vybavená. Trochu stínu poskytují i okolní skalní výběžky. Krásu tohoto místa dokresluje azurově modré moře, které vybízí ke šnorchlování. Pod mořskou hladinou se tu ukrývají různé jeskyně a díry ve skalách, které sem lákají hlavně potápěče.

Přístup na pláž je trochu obtížnější, nejlépe je dopravit se sem lodí, například z přístavů Akrotiri nebo Perissa. Nicméně dá se sem dojít i pěšky ze sousední pláže Kambia, ale cesta je opravdu náročná.

White Beach se nachází nedaleko jedné z nejoblíbenějších a nejznámějších pláží na ostrově Santorini - Červené pláže (Red Beach). Ta naopak vyniká červeně zbarvenými okolními skalami, v jejichž závětří leží úzká pláž posetá tmavými kamínky a oblázky. Bílá pláž je méně turisticky vyhledávaná, a tudíž klidnější než Červená pláž.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolí: Pláž Akrotiri, Pláž Black Beach, Pláž Kambia, Pláž Kaminia, Pláž Mesa Pigadia, Pláž Red Beach

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám