Památky na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Památky -Klášter Eleftherotria (Maherado)

Klášter Eleftherotria (Maherado) - ostrov Zakynthos

Klášter Eleftherotria (Maherado)

Malebný a velmi dobře udržovaný klášter Eleftherotria je charakteristický svojí netypickou architekturou i jasnými barvami bílé a červené. Klášter stojí ve vnitrozemí ostrova Zakynthos, nedaleko od vesnice Maherado, a nabízí krásné výhledy do okolní přírody až k zálivu Laganas.

Zakynthos, Klášter Eleftherotria (Maherado) na mapě Google maps

Klášter Eleftherotria, klášter svaté Matky Osvoboditelky, připomíná architektonicky spíše hrad než klášter, zvláště díky typickému cimbuří. Na první pohled je klášter dobře udržovaný, kdy z jasné bílé barvy vyčnívají červená okna a oblouky. Eleftherotria je fungující kllášter a ve vymezených časech je možné nahlédnout i do jeho interiéru.

Klášter Eleftherotria byl pravděpodobně založen v 15. století a v 16. století se tu prý ukryl svatý Dionýsios jako opat Anafonitrie, aby zachránil před pronásledovateli vrahy svého bratra. Tento skutek Dionýsia je považován za hlavní důvod jeho svatosti. Klášter byl obnoven v 17. století na základě dvou nařízení benátského arcibiskupa. V současnosti obývá klášter několik jeptišek, které se starají o interiér kláštera zdobený krásnými freskami a ikonami i o zahradu na nádvoří.

Klášter Eleftherotria se nachází severně od vesnice Maherado, v oblasti Lagopodo, cca 10 km jihozápadně od hlavního města Zakynthos. Z kláštera se návštěvníkům otevírá nádherný výhled na okolní olivové háje, záliv Laganas až k ostrůvku Marathonisi.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Nejoblíbenější památky na ostrově Zakynthos: Klášter Anafonitria, Klášter Panagia Skopiotissa, Kostel svatého Dionýsa, Kostel svatého Mikuláše (Zante), Větrný mlýn Skinari, Zřícenina hradu Bochali

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám