Letoviska ostrova Zakynthos

Bochali - ostrov Zakynthos

Bochali

Malá vesnička Bochali leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos. Bochali se vypíná na kopci nad hlavní městem Zante, pouhé cca 2 km severozápadně od jeho centra, a nabízí tak návštěvníkům krásné výhledy na hlavní město s přístavem i blankytně modré Jónské moře.

Zakynthos, Bochali na mapě Google maps

Turistické středisko Bochali

Bochali je malá řecká vesnice, která je hezky udržovaná a turisty navštěvovaná. Rozprostírá se na kopci přímo nad hlavním městem Zakynthos, leží tak v turisticky atraktivní oblasti a navíc nabízí nádherné výhledy na celou zátoku s přístavním městem Zakynthos. Vydáte-li se až na vrchol kopce s pozůstatky pevnosti Bochali, naskytne se vám výhled i do vnitrozemí ostrova Zakynthos a ostatních světových stran.

Díky blízkosti k hlavnímu městu sloužila obec Bochali během benátské okupace i let následujících jako aristokratická čtvrť města a některé prvky z tohoto období jsou tu patrné dodnes. Při procházce malebnou vesnicí můžete vidět úzké uličky obklopené květinovými a zelenými zahradami, několik krásných historických památek a církevních budov a můžete si posedět v některé z místních taveren a kaváren.

Památky v Bochali

Malý kostel Agios Georgios se samostatnou zvonicí stojí na malém náměstí a symbolizuje ústřední bod vesničky Bochali. Kostel zdobí krásný pozlacený ikonostas vyřezaný ze dřeva, ikona Madony s dítětem a několik byzantských ikon. Kostelík stojí na vyhlídce a hned v jeho těsné blízkosti funguje příjemná kavárna s venkovním posezením.

Na vrcholu kopce se nachází pevnost Bochali, někdy známá také jako Benátský hrad či Bochalský hrad. Stavbu dokončili Benátčané v roce 1646, ale od té doby byla pevnost hned několikrát poničena četnými zemětřeseními, které tuto oblast zasáhly. Z pevnosti se tak dochovalo pouze několik obvodových zdí a zbytky vstupní brány. Výhled z pevnosti Bochali je ale překrásný,

V Bochali můžete dále navštívit také Námořní muzeum nebo divadlo pod širým nebem.

Pro koho je letovisko Bochali vhodné

Letovisko Bochali navštíví většina turistů v rámci výletů či krátkodobých návštěv, ale pokud byste tu chtěli strávit více dní, ubytování tu také seženete (soukromé ubytování, apartmány). Návštěvníci do Bochali míří primárně kvůli nádherným výhledům na celou zátoku s hlavním městem Zakynthos, na zakynthoský přístav i modré dálky Jónského moře.

Doporučit můžeme posezení v některé ze zdejších kaváren a taveren, kdy si můžete výhledy zpříjemnit i dobrým nápojem či večeří při západu slunce. Zamířit můžete také na ruiny pevnosti Bochali, které vám otevřou pohledy i do jiných směrů. Okouzlující fotografie pořídíte především ráno při svítání, nebo naopak večer při západu slunce.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Letoviska v blízkém okolí: Akrotiri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Zakynthos: Agios Nikolaos, Agios Sostis, Alykes, Argassi, Kalamaki, Laganas, Limni Keri, Město Zakynthos (Chóra), Tsilivi, Vassilikos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám