Výlety na ostrově Zakynthos

Hlavní strana -Zakynthos -Výlety -Vyhlídka z Bochali

Vyhlídka z Bochali - ostrov Zakynthos

Vyhlídka z Bochali

Malá vesnička Bochali se stejnojmennou benátskou pevností se rozprostírá na kopci v jihovýchodní části řeckého ostrova Zakynthos, přímo nad jeho hlavním městem Zante. Z vyhlídky Bochali se návštěvníkům otevírají nádherné pohledy na celou zátoku s přístavním městem i modré dálky Jónského moře.

Zakynthos, Vyhlídka z Bochali na mapě Google maps

Bochali je jednou z nejkrásnějších vyhlídek na celém ostrově Zakynthos, leží severozápadně pouhé 2 km od centra hlavního města a jako na dlani tak odtud budete mít celou zátoku s hlavním městem Zakynthos, jeho přístav i malebné okolí. Nejoblíbenějším místem pro pozorování hlavního města je horní část vesničky Bochali s malým náměstím a kostelíkem Agios Georgios se samostatně stojící zvonicí. Hned u kostelíka se nachází příjemná kavárna s venkovním posezením, kde si můžete výhledy zpříjemnit i dobrým drinkem nebo kávou.

Nad vesnicí se vypínají pozůstatky staré benátské pevnosti Bochali ze 17. století, které dnes zahrnují už jen části obvodových zdí a vstupní brány, ale které jsou také výborným vyhlídkovým místem. Turisté, kteří se vydají na vrchol kopce k pevnosti, budou odměněni výhledem i do vnitrozemí ostrova a dalších světových stran.

Při procházce po Bochali můžete kromě kostela Agios Georgios a pevnosti Bochali navštívit také Námořní muzeum nebo divadlo pod širým nebem. Ve vesničce funguje hned několik tradičních taveren a kaváren, některé i dlouho do noci.

Zvlášť krásné a rozdílné barvy moře tu můžete pozorovat zejména ráno po svítání a naopak velmi romantické snímky vznikají večer při západu slunce a po setmění, kdy přístavní město a zátoka svítí do potemnělé noci. Do vesnice Bochali lze z hlavního města Zante dojít pěšky, a to po krásné panoramické cestě, která začíná u kostela Panagia Pikridiotissa, vede přes staré čtvrti hlavního města a poté borovicovým lesem (cesta pěšky trvá zhruba 20 až 30 minut). Autem se kopec objíždí z druhé strany, cesta měří také asi jen 2 km a dovede vás přímo na bezplatné parkoviště.

Další turistické cíle na ostrově Zakynthos

Tipy na výlety na ostrově Zakynthos: Hlavní město Zakynthos, Marathonisi (Želví ostrov), Modré jeskyně (Blue Caves), Lisovna a muzeum Aristeon, Olympie, Vinařství Callinico, Vodní park Zante Water Village (Sarakinado), Vrak lodi (pláž Navagio)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Zakynthos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám