Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Moraitika - ostrov Korfu

Moraitika

Na východním pobřeží řeckého ostrova Korfu, asi 20 kilometrů od hlavního města, leží letovisko Moraitika. Moraitika patří mezi větší a velmi oblíbená letoviska, a to hlavně kvůli své písečné pláži.

Korfu, Moraitika na mapě Google maps

Krásná písečná pláž Moraitika nabízí návštěvníkům komfortní vstup do moře, v letní sezoně příjemně teplého. Na pláži najdete velké množství lehátek se slunečníky, převlékárny i sprchy a můžete se zde oddávat rozličným vodním sportům. Nejoblíbenějšími jsou potápění, jízda na vodních lyžích a pronajmout si lze i člun.

Na hlavní ulici letoviska se nachází množství malých stylových kaváren s nezapomenutelnou atmosférou, ale i restaurací a taveren (Stavros, Bella Vista, Margarita, Golden Beach atd.), ve kterých můžete ochutnat světovou i tradiční řeckou kuchyni. Jistě oceníte také příjemný personál. Pokud se budete chtít v průběhu dne rychle najíst, je vám k dispozici několik pizzerií a stánků s rychlým občerstvením. Na hlavní promenádě je soustředěna i většina obchodů, kde můžete zakoupit potraviny, nápoje i tradiční suvenýry, které vám budou vaši dovolenou na Korfu dlouho připomínat.

Letovisku dominuje několik velkých hotelů (např. Hotel Alkonis nebo Marbella) s moderním až luxusním vybavením v podobě bazénů, wellness či posiloven. Mimo tyto hotelové komlexy zajišťuje ubytování nesčetné množství menších i větších apartmánů.

Moraitika v noci nespí, noční život je zde velmi bohatý a rozmanitý. Nechybí zde bary, zatančit si můžete na některé z místních diskoték nebo v tanečním klubu. Spojení s hlavním městem ostrova je pohodlné a jednoduché, můžete využít linkového autobusu. Moraitika těsně sousedí s letoviskem Messonghi, rozděluje je malá říčka Messonghi.

A protože jsme v Řecku, nesmíme opomenout ani historii. Vesnice Moraitika vznikla pravděpodobně v polovině 16. století, původní obyvatelé, kteří se nazývali Moriové, sem přišli z Peloponéského poloostrova. Oblast, ve které se letovisko nachází, je osídleno už od doby neolitu. Za návštěvu určitě stojí také dvě tradiční a výše položené řecké vesničky Chlomatiana a Chlomos, vyhlášené výrobou vlastních vín.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Ioannis Melitieon, Agios Ioannis Peristeron, Agios Mattheos, Kato Spileo, Messonghi (Mesoggi)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám