Greece

Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Moraitika - ostrov Korfu

Moraitika

Na východním pobřeží řeckého ostrova Korfu, asi 20 kilometrů od hlavního města, leží letovisko Moraitika.

Korfu, Moraitika na mapě Google maps

Moraitika patří mezi velmi oblíbená letoviska, a to hlavně kvůli své písečné pláži, která nabízí komfortní vstup do moře, v letní sezoně příjemně teplého. Na pláži najdete převlékárny i sprchy a můžete se zde oddávat rozličným vodním sportům. Nejoblíbenějšími jsou potápění, jízda na vodních lyžích a pronajmout si lze i člun.

Na hlavní ulici letoviska se nachází množství malých stylových kaváren s nezapomenutelnou atmosférou, ale i restaurací a taveren, ve kterých můžete ochutnat světovou i tradiční řeckou kuchyni. Jistě oceníte také příjemný personál. Pokud se budete chtít v průběhu dne rychle najíst, je vám k dispozici několik pizzerií a stánků s rychlým občerstvením. Na hlavní promenádě je soustředěna i většina obchodů, kde můžete zakoupit potraviny, nápoje i tradiční suvenýry, které vám budou vaši dovolenou na Korfu dlouho připomínat.

Moraitika v noci nespí, noční život je zde velmi bohatý a rozmanitý. Nechybí zde bary, zatančit si můžete na některé z místních diskoték nebo v tanečním klubu. Spojení s hlavním městem ostrova je pohodlné a jednoduché, můžete využít linkového autobusu.

A protože jsme v Řecku, nesmíme opomenout ani historii. Vesnice Moraitika vznikla pravděpodobně v polovině 16. století, původní obyvatelé, kteří se nazývali Moriové, sem přišli z Peloponéského poloostrova. Oblast, ve které se letovisko nachází, je osídleno už od doby neolitu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám