Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Kavos - ostrov Korfu

Kavos

Velmi oblíbené a dobře turisticky vybavené letovisko Kavos leží v jižní části řeckého ostrova Korfu, v samém jižním cípu ostrova. Nalezneme ho cca 48 km jihovýchodně od hlavního města.

Korfu, Kavos na mapě Google maps

Letovisko obklopuje svěží zelená příroda bohatá na olivové háje a kopce. Za posledních dvacet let se oblast velmi rozvinula a zmodernizovala a dnes se jedná o rušné letovisko, jedno z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších, vybavené vším potřebným ke strávení příjemné dovolené. Letoviskem vede jedna hlavní třída lemovaná tavernami nabízejícími skvělá řecká i mezinárodní jídla, bary hrajícími dlouho do noci a obchody s různým zbožím. Využít tu můžete i služeb velkého množství menších i větších hotelů a apartmánů, které svým zákazníkům poskytují maximální komfort a pohodlí.

Hlavní třída střediska vede až k pobřeží na písčitou pláž Asprokavos, známou hlavně pro vodní sporty jako např. šlapadla nebo vodní skútry. Svojí výbavou patří ale mezi skromější. Je tu několik lehátek se slunečníky pro ty, kteří se nechají zlákat ke krátkému lenošení.

K letovisku patří také stejnojmenná pláž Kavos, určená pro to pravé užívání si dovolené. Jemný zlatavý písek, čisté moře a relax na lehátku.

Návštěvníci, kteří rádi navštíví i osamělejší místa, se mohou vydat na vrcholek Arcoudilas k bývalému klášteru zasvěcenému Panně Marii. Dnes jsou ze stavby už bohužel jen ruiny. Cesta na vrcholek dá sice trochu zabrat, ale stezka je dobrá a celou cestu vás bude provázet nádherný výhled na smaragdové moře. Cestou zpět se navíc naskýtá možnost nepokračovat do letoviska Kavos, ale dále směrem dolů k pobřeží, k nádherné pláži Arcoudilas. Nachází se přímo, ale hluboko pod klášterem.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Agios Petros, Lefkimi

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám