Greece

Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Ipsos - ostrov Korfu

Ipsos

Středně velké přímořské letovisko Ipsos leží na východním pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 15 km severozápadně od hlavního města Kerkyra. Ipsos patří mezi turisticky oblíbená a živější střediska.

Korfu, Ipsos na mapě Google maps

Letovisko obklopuje zelená a kopcovitá krajina, která vám lehce umožní na chvíli utéct z rušnějšího centra a užít si například romantickou procházku v přírodě. Ipsos ožívá především v noci, kdy je plný barev a hudby. Každý si tu tak najde to své. K ubytování zde slouží menší hotely Jason a Yannis, několik dalších apartmánů a malý kemp.

Letovisko je plně turisticky vybaveno, podél hlavní promenády se nachází několik taveren, barů, diskoték a různých obchodů. Navštívit můžete dokonce i bary s vlastním bazénem, kde se můžete osvěžit nejen vychlazeným drinkem. Najdeme tu i lékárnu, půjčovnu aut a motorek, cestovní kancelář nebo bankomat.

K letovisku přiléhá pláž Ipsos, oceněná modrou vlajkou EU za čistotu a vybavenost. Je tvořená převážně kamínky a občas pískem. Ipsos má na délku asi 650 metrů, z toho asi 150 metrů pláže se nazývá pláž Pirgi.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám