Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Dassia - ostrov Korfu

Dassia

Středně velké přímořské letovisko Dassia leží na východním pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 12 km severozápadně od hlavního města. Dassia je jedním z nejvyhledávanějších turistických středisek na ostrově a míří sem především milovníci vodních sportů.

Korfu, Dassia na mapě Google maps

Dassia je poměrně živé letovisko, které turistům poskytuje veškeré potřebné zázemí. Podél silnice se nachází několik restaurací, barů, různých obchodů a taveren nabízejících řeckou i mezinárodní kuchyni. Najdeme tu i lékárnu, půjčovnu aut a motorek, cestovní kancelář nebo bankomat. Součástí letoviska je jeden větší hotel Primavera, několik apartmánů a kemp.

Přilehlá písčito-oblázková pláž Dassia leží ukrytá ve stejnojmenné zátoce. Táhne se podél silnice a pro snazší přístup handicapovaných byla místa dokonce i vydlážděná. Pláž se pyšní nádhernou modrou vodou a pozvolným vstupem do moře. Letovisko je zasazeno do krásné zelené přírody, a tak kromě lenošení na pláži si užijte i aktivní odpočinek při procházce nebo jízdě na kole. Čas si můžete zpestřit také návštěvou místního golfového hřiště.

Díky blízkosti hlavního města Kerkyra si jistě nenechte ujít návštěvu tohoto architektonicky velmi bohatého místa, skvělého i pro výlet za nákupy a zábavou. Mezi městy jezdí pravidelná autobusová doprava. Patříte-li mezi návštěvníky ožívající se západem slunce, můžete vyrazit do sousedního letoviska Ipsos vyhlášeného bujarou noční zábavou nebo do blízkého letoviska Gouvia, které je také plné barů a diskoték.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Gouvia, Ipsos, Kommeno, Kontokali

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám